WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Joanna Drabik

Polki w el. MŚ 2019 bez Joanny Drabik. Koniec sezonu dla podstawowej reprezentantki

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Fatalne wiadomości przed dwumeczem z Serbkami, którego stawką są MŚ 2019 szczypiornistek i przedłużenie szans na igrzyska w Tokio. Joanna Drabik przeszła operację barku i czeka ją półroczna przerwa od gry.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Drabik doznała poważnego urazu barku w spotkaniu Siofok. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło czarny scenariusz - u reprezentantki Polski doszło do podwichnięcia lewego stawu barkowego z uszkodzeniem obrąbka stawowego z naderwaniem przyczepu mięśnia dwugłowego ramienia. Operacja trwała ponad dwie godziny.

Po 6 tygodniach stan barku zostanie skontrolowany, resztę rehabilitacji zaplanowano na Węgrzech. Szacowany czas absencji to sześć miesięcy. 

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w trakcie walki z obrotową rywalek. Drabik od razu zasygnalizowała uraz i nie wróciła na parkiet. 

Spotkania eliminacyjne z Serbkami odbędą się w czerwcu, więc występ obrotowej Siofok KC jest wykluczony. To duże osłabienie Biało-Czerwonych, Joanna Drabik była pierwszym wyborem trenera Leszka Krowickiego. W tej sytuacji selekcjoner postawi najprawdopodobniej na którąś z dwójki Joanna Szarawaga - Sylwia Matuszczyk.

To nie jedyna absencja w zespole. Po ME 2018 z występów w reprezentacji zrezygnowały Kinga Grzyb i Sylwia Lisewska.

ZOBACZ WIDEO Obrona wielkim problemem reprezentacji. "Rybus jest kontuzjowany a Reca nie gra w klubie"

Która z zawodniczek powinna zastąpić Drabik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL