Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rasmus Lauge Schmidt WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Rasmus Lauge Schmidt

IHF wybrała najlepszych graczy 2018 roku. Dominacja Skandynawów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Powraca plebiscyt na najlepszego gracza globu. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej po rocznej przerwie ponownie przyzna nagrodę. W gronie nominowanych znalazło się pięciu zawodników.

Przed rokiem IHF także ogłosił wyróżnionych, ale plebiscyt przeszedł bez echa i zdaniem organizatorów oddano zbyt mało głosów, by przyznać nagrodę. Po raz pierwszy od 1994 roku nie wybrano najlepszego szczypiornisty świata.

Władze piłki ręcznej, niezrażone niepowodzeniem, wskazały kandydatów do tytułu w 2018 roku. Wśród nominowanych znalazła się czwórka graczy z północy Europy i jeden Francuz. 

O prestiżowe wyróżnienie powalczą Duńczycy Rasmus Lauge Schmidt (Flensburg) i Mikkel Hansen (PSG), Norweg Sander Sagosen (PSG), Szwed Jim Gottfridsson (Flensburg) i bramkarza Montpellier, Vincent Gerard, który niedawno udzielił obszernego wywiadu WP SportoweFakty. Kontrowersją jest brak Hiszpanów, mistrzów Europy 2018.

Z tego grona tylko Hansen, w 2011 i 2015 roku, zgarnął wyróżnienie. Sagosen został z kolei wybrany zawodnikiem roku na świecie w prestiżowym rankingu portalu Handball-Planet. W siódemce roku znalazł się Alex Dujshebaev z VIVE.

Wśród pań nominowano Rumunkę Cristinę Neagu, Rosjankę Annę Wiachirewą, Francuzki Estelle Nze-Minko i Amandine Leynaud oraz Norweżkę Stine Oftedal.

Głosować można na oficjalnej stronie IHF.

ZOBACZ WIDEO Obrona wielkim problemem reprezentacji. "Rybus jest kontuzjowany a Reca nie gra w klubie"

Który zawodnik był najlepszy w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL