Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Olejniczak w trakcie ME do lat 18 Materiały prasowe / HRS Photo / Na zdjęciu: Michał Olejniczak w trakcie ME do lat 18

Selekcjoner seniorów przyjrzy się młodzieży. Nowy pomysł na krajowe zgrupowania

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Wracają krajowe zgrupowania kadry szczypiornistów. Piotr Przybecki i jego sztab będą pracować z wyselekcjonowaną grupą najlepiej rokujących zawodników. Pierwsze spotkanie na początku marca w Płocku.

Pomysł dojrzewał przez kilka miesięcy, dyskutowano głównie nad organizacją pracy z grupą. Najzdolniejsza młodzież w kraju będzie regularnie trenować na zgrupowaniach z selekcjonerem seniorów Piotrem Przybeckim.

Na liście powołanych znaleźli się obecni reprezentanci Polski juniorów (Oskar Baliga czy Michał Scisłowicz), byli kadrowicze z młodzieżówki (Jakub Orpik, Marek Bartosik, Karol Siwak), a także młodzież, która zadebiutowała już w zespole seniorów (Damian Przytuła, Jan Klimków, Michał Olejniczak, Krzysztof Komarzewski, Kamil Adamczyk). Brakuje za to Patryka Mauera, który ze względu na studia poprosił o przerwę od reprezentacji i Piotra Jarosiewicza z Azotów Puławy, obciążonego spotkaniami w Pucharze EHF. 

- To grupa zawodników, mających predyspozycje do gry na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że będziemy organizować zgrupowaniach we wszelkich możliwych terminach. Kryterium wiekowe nie jest jakoś sztywno ustawione, ale jak widać postawiliśmy na młodszą generację. Myślimy bardziej w kontekście przyszłości, nie tylko o ME 2020, ale także organizowanych razem ze Szwecją MŚ 2023. 

Szczypiorniści pojawią się w Płocku 3 marca i będą przebywać na zgrupowaniu przez trzy dni. Przybecki zapewnia, że nawet po rozpoczęciu pracy w drugoligowym niemieckim VfL Luebeck-Schwartau (lipiec 2019) będzie mógł doglądać młodzieży.

Przez kilka ostatnich miesięcy krajowe konsultacje szkoleniowe - w dotychczasowej formie z udziałem podstawowych reprezentantów - były zawieszone. 

Kadra na zgrupowanie w Płocku:

Bramkarze:Marek Bartosik (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Jakub Matlęga (ŚKPR Świdnica - SMS Gdańsk), Mateusz Zembrzycki (Gwardia Opole) 

Skrzydłowi: Filip Stefani (KPR Gwardia Opole - SMS Gdańsk), Krzysztof Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk), Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła II Płock), Karol Siwak (Gwardia Opole), Michał Scisłowicz (EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - SMS Gdańsk), 

Rozgrywający:Wojciech Dadej (KPR Gryfino - SMS Gdańsk), Adam Stępień (UKS Bachus Zielona Góra - SMS Gdańsk), Szymon Działakiewicz (EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - SMS Gdańsk), Michał Olejniczak (UKS Miś Gorzów Wielkopolski - SMS Gdańsk), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole), Jędrzej Zieniewicz (Gwardia Opole), Kamil Adamczyk (Energa Wybrzeże Gdańsk), Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Oskar Baliga (UKPR Agrykola Warszawa - SMS Gdańsk), Jan Klimków (Gwardia Opole), Jakub Orpik (Chrobry Głogów)

ZOBACZ WIDEO Selekcjoner Brzęczek o powołaniach. "Będą dwie nowe twarze!"

Czy zgrupowania najzdolniejszej młodzieży to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • kibic 98 Zgłoś
  Pan Nich wypił kawkę z Lisiewiczem w SMS-ie i nagle uczniowie tej szkółki są rokującą młodzieżą. Swoją wartość pokazali na mistrzostwach w Chorwacji. Podobnie Przytuła, Zarzycki,
  Czytaj całość
  Adamczyk, Orpik, Klimkówka, Konarzewski.....pokazali się na mistrzostwach w Słowenii. Co łączy tych zawodników? Ich trenerzy mają dobre układy z selekcjonerem Przybeckim. A gdzie Pan Przybecki obserwował Czaplińskiego? Pozorne działania mające na celu wypromowanie słabych zawodników którzy nie radzą sobie w 1 lidze i super lidze, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej.
  • maciek456 Zgłoś
   Pytanie, co mają dać te zgrupowania? Przecież to jest zgrupowanie w trakcie sezonu, nie w czasie przerwy reprezentacyjnej i co można zrobić przez 3 dni i prawdopodobnie ostatni raz w takim
   Czytaj całość
   skladzie? Dla mnie osobiście to nie ma sensu i jest zagraniem pod publiczkę, że coś się robi i szuka.
   • tori Zgłoś
    A gdzie Damian Pawelec?

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL