Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Panas WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Marek Panas

Marek Panas: Zwolnienie Przybeckiego to absurd! To Rada Trenerów powinna podać się do dymisji

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
- Brak mi słów po decyzji związku - mówi Marek Panas, były reprezentant Polski. ZPRP niespodziewanie zwolnił Piotra Przybeckiego z funkcji trenera kadry szczypiornistów, choć nic na to nie wskazywało.

Pod koniec stycznia Piotr Przybecki podpisał umowę z niemieckim VfL Luebeck-Schwartau i od sezonu 2019/20 miał łączyć funkcję selekcjonera z pracą w 2. Bundeslidze. Prezes Andrzej Kraśnicki wydał na to zgodę, szkoleniowiec przyjął posadę tylko pod warunkiem, że będzie mógł pracować jednocześnie z kadrą. 

Po miesiącu pięcioosobowa Rada Trenerów, w składzie Zygfryd Kuchta, Wojciech Nowiński, Robert Majdziński, Stefan Wrześniewski i Daniel Lewandowski, wydała negatywną opinię na temat łączenia funkcji. Według naszych informacji, wciąż niepotwierdzonych przez ZPRP, prezes Kraśnicki zasugerował się argumentami Rady i zwolni Przybeckiego

- To jest absurd. Jestem pewny, że Piotr nigdy nie przyjąłby oferty z Niemiec, gdyby nie miał pewności, że zostanie w kadrze. Rada Trenerów podjęła decyzję i nagle zwolniła Przybeckiego. To ja zapytam - Kim oni są, żeby o tym decydować? Co ta zmiana ma nam dać? Powtarzam, że to najwięksi szkodnicy i to oni powinni podać się do dymisji, a nie zwalniać trenera. Nie zależy im na dobru polskiej piłki ręcznej. Najważniejsze są pieniądze i interesy! Wystarczy zobaczyć jak funkcjonują OSPR-y, promowane przez pana Kuchtę. Niedawno kadra juniorów młodszych przegrywała wysoko z Białorusinami, a z Węgrami ponad 20 bramkami! - skomentował Marek Panas.

Jak dotąd, w poprzednich latach, związkowi nie przeszkadzała praca selekcjonerów w klubach. Funkcję łączyli Michael Biegler, Bogdan WentaTałant Dujszebajew, a do marca 2018 także Piotr Przybecki. 

Tymczasowo kadrę mają objąć Patryk Rombel i Sławomir Szmal. Prawdopodobnie poprowadzą zespół w kwietniowych meczach el. ME 2020.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie

Czy popierasz Marka Panasa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • tezkibic Zgłoś
  Zdziadział ten Panas i nadal nic ciekawego nie jest w stanie zaproponować.A powinien,skoro zależy mu na polskiej piłce ręcznej. Krytykować wszystkich bez wyjątku to przesada, jakieś
  Czytaj całość
  pozytywne cechy czy sukcesy Ci działacze mają.Decyzje przecież podejmuje prezes .Skoro On się umawiał z Przybeckim na zgodę do pracy w Niemczech to powinien słowa dotrzymać.Tzw opinia Rady Trenerów to ściema.No i na koniec .Do Fan Piłki Ręcznej. Panas zawsze w swoje gniazdo "walił"tak jak i teraz.W MŚ 1986 roku jak mnie pamięć nie myli był kapitanem reprezentacji i walnie przyczynił się do zajęcia tak odległego miejsca.
  • Fan Pilki Recznej Zgłoś
   Rada Trenerów najczęściej jest reprezentowana przez trenerów superligi mężczyzn i kobiet, I ligi itd. W ZPRP działają zgoła odwrotnie. W-ce prezes ds. szkolenia Z. Kuchta powołuje sam
   Czytaj całość
   wg uznania ludzi do Rady Trenerów, Pionów Szkolenia. Patrząc na te nazwiska i ich dorobek sportowy jestem przerażony. Zacznijmy od Kuchty, który mówi, że w dzisiejszych czasach nie ma infrastruktury (boisk, hal) do uprawiana piłki ręcznej. Po drugie jest odpowiedzialny za OSPR, które funkcjonują już 3 lata, efektem jest pracy jest ostatnia porażka juniorów młodszych z Białorusią (-10,-8).W. Nowiński który mówi „nie można grać 1x1 będąc w posiadaniu piłki”. Ekspert telewizyjny, że lepiej te mecze bez głosu oglądać. Dziesięć lat we Francji w tym 9 lat jako instruktor na basenie. St. Wrześniewski trener, który mając bardzo silną reprezentacę MŚ w 1986 r swoją niezdolnością zdobył 14 miejsce, odpowiedzialny za SMS gdzie szaleje nepotyzm, nieróbstwo i brak wyników. R. Majdziński do noszenia teczki. D.Drobik nowy wybrany dyrektor sportowy z przeszłością związany z aferą dopinową. Oto mamy obraz fachowców którzy doprowadzili przez ostatnie lata do tragedii naszej dyscypliny, zero odpowiedzialności i oni dalej chcą kierować odbudową. Zamiast zwalniać Przybeckiego wystąpcie sami o rezygnację. Z ostatniej chwili w skład Rady Trenerów dokooptowano Niewrzawę i Cieślikowski. Panie Kuchta to nic nie da „mleko się rozlało”.
   • emeryt45 Zgłoś
    Żarty się skończyły Panie Panas - trener z Kielc i Płocka niedobrzy, trzeba wziąć się za robotę i ze słabych roboli zrobić wirtuozów piłki ręcznej mieszczących się w piątce
    Czytaj całość
    najlepszych drużyn Europy. Czekamy - koniec nic nie wnoszącego do sprawy gadania.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL