Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Przybecki Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Oficjalnie: Piotr Przybecki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Piotr Przybecki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej - poinformował Związek Piłki Ręcznej. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

"Piotr Przybecki nie jest już trenerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Andrzej Kraśnicki - prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce - spotkał się z trenerem Piotrem Przybeckim i osobiście poinformował o stanowisku Zarządu z dnia 23.02.2019 r. Zarząd ZPRP przychylił się do nowego stanowiska Rady Trenerów, zgodnie z którym obowiązkiem trenera reprezentacji Polski jest stała praca w strukturach Związku i konieczność nadzoru wszystkich reprezentacji narodowych w pionie męskim. Piotr Przybecki - ze względu na sytuację osobistą - nie ma możliwości realizacji tych uwarunkowań" - czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej.

- Dziękuję Piotrowi Przybeckiemu za zaangażowanie i dotychczasową pracę z Reprezentacją Polski. Z całą pewnością ten czas nie był zmarnowany i efekty pracy trenera będą procentować w przyszłości. Rozstajemy się w zgodzie. Naszym wspólnym celem jest rozwój polskiej piłki ręcznej - powiedział prezes Andrzej Kraśnicki.

Piotr Przybecki do końca czerwca będzie doradzał prezesowi w kwestiach sportowych.

Zobacz także: Marcin Górczyński: Zwolnienie Przybeckiego to kompromitacja ZPRP (komentarz)

Zobacz także:ZPRP wydał negatywną opinię ws. Przybeckiego: wyjazd do Niemiec nie ułatwi pracy

ZOBACZ WIDEO Kapitalny mecz Polaków z Napoli! Milik i Zieliński strzelali Parmie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (2):

 • Grieg Zgłoś
  "To nie ja zwolniłem selekcjonera. To rada trenerów negatywnie zaopiniowała pracę Piotra Przybeckiego, a zarząd uznał, że należy zakończyć z nim współpracę. Jestem członkiem
  Czytaj całość
  zarządu i nie mogłem się sprzeciwić jego woli" (wypowiedź Kraśnickiego dla Przeglądu Sportowego)To kto, do licha, naprawdę rządzi w tej organizacji?
  • jurek50 Zgłoś
   czytaj przegląd sportowy z 26.02.2019

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL