Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)

Oficjalnie: Mateusz Kornecki w PGE VIVE Kielce

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Potwierdziły się krążące od prawie miesiąca informacje. Mateusz Kornecki zostanie bramkarzem PGE VIVE Kielce. Mistrzowi Polski postarają się ściągnąć golkipera już od lipca 2019 r.

Bramkarz po kilkunastu dniach namysłu zdecydował się przyjąć ofertę PGE VIVE, wygląda na to, że latem przeniesie się do Kielc.

Kornecki podpisał umowę od 2019 roku, do ustalenia pozostały szczegóły transakcji z Górnikiem, bo reprezentanta Polski wiąże kontrakt do 2020 roku. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach z prezesem Górnika Zabrze, Bogdanem Kmiecikiem. Wspólnie próbujemy wypracować rozwiązanie, które doprowadzi nas do porozumienia. Bardzo cieszę się z transferu Mateusza, to utalentowany bramkarz, w dodatku związany z regionem świętokrzyskim - skomentował prezes Bertus Servaas, cytowany przez portal kielcehandball. 

Jeśli stronom uda się dojść do porozumienia i VIVE zapłaci odstępne, to Mateusz Kornecki od sezonu 2019/20 będzie tworzył duet bramkarzy z Andreasem Wolffem. Golkiper podpisał trzyletnią umowę. 

Latem 2019 roku z Kielc odejdą zarówno Filip Ivić, jak i Vladimir Cupara. Ich kontrakty miały obowiązywać w kolejnych sezonach.

ZOBACZ WIDEO Karne zdecydowały o zwycięstwie Manchesteru City! Skandaliczne zachowanie bramkarza Chelsea! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kornecki to odpowiedni wybór VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • jerseyus Zgłoś
  Cieszę się z tej wiadomości, ale mimo wszystko obawiam się, że w poważnych meczach Kornecki będzie wyglądał jak Morawski w sobotę. Żeby być wielkim bramkarzem trzeba mieć to
  Czytaj całość
  "coś". Ja tego u niego nie widzę, ale nie jestem jakimś wielkim fachowcem. Chciałbym żeby za jakiś czas ktoś mógł napisać: "jerseyus - myliłeś się co do Korneckiego". :)) Patrząc z innej strony, jeśli miałby przyjść jakiś zagraniczniak i bronić jak Ivić i Cupara jesienią to lepiej niech Polak nabiera doświadczenia.
  • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś
   Złoty Bogdanie... pytałeś mnie kiedy o tym pisałem czy jestem pewny tego, bo może temat zniknać. Zawsze jest tak, przewaznie trzeba czekać na potwierdzenie transferu jakiś czas. Umowa
   Czytaj całość
   może dotyczyć też "nic nie mówimy" miedzy prezesem, a druga stroną.
   • uły uły Zgłoś
    Zawsze byłem wielkim zwolennikiem sprowadzenia go do Kielc..
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL