Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rombel Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Patryk Rombel

Oczekiwana zmiana. Patryk Rombel nowym trenerem reprezentacji

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Patryk Rombel przyjął ofertę prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego i zostanie selekcjonerem reprezentacji szczypiornistów. Zastąpi zwolnionego w trybie ekspresowym Piotra Przybeckiego.

35-latek spotkał się z prezesem Andrzej Kraśnicki i wstępnie wyraził zainteresowanie ofertą. Swoją pracę zainauguruje 2 marca podczas krótkiego zgrupowania w Płocku. Do ostatecznego uzgodnienia pozostały jedynie kwestie formalne i organizacyjne. Patryk Rombel podpisze kontrakt po dopięciu wszystkich szczegółów. 

Nowy selekcjoner będzie też nadzorował szkolenie wszystkich reprezentacji juniorskich. 

Rombel od kilku miesięcy pozostał bez pracy w klubie, po 1,5 roku stracił posadę w Motorze Zaporoże. Podczas pobytu na Ukrainie zdobył mistrzostwo kraju, zadebiutował w Lidze Mistrzów, pokonał m.in. triumfatora rozgrywek, Montpellier. Wcześniej dwukrotnie doprowadził MMTS Kwidzyn do czwartego miejsca w Superlidze, odnosił sukcesy z tamtejszymi juniorami. Przez dwa lata zajmował się kadrą B, był asystentem Talanta Dujszebajewa w seniorskiej reprezentacji. 

Nowy selekcjoner oficjalnie zadebiutuje 10 kwietnia w trakcie meczu el. ME 2020 z Niemcami w Gliwicach. Pozostanie na stanowisko przynajmniej do końca kwalifikacji (czerwiec 2019). 

Rombel zastąpił Piotra Przybeckiego, który niespodziewanie stracił posadę po spotkaniu Rady Trenerów. Prezes Kraśnicki zasugerował się jej opinią i zdymisjonował selekcjonera po prawie 2 latach pracy

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie

Czy Patryk Rombel to dobry wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • ZKS_WISŁA Zgłoś
  Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pozorna zmiana jak dla mnie.
  • pan.artur Zgłoś
   47 godzin temu napisałem w tym miejscu o wyborze nowego trenera, że nie będzie to trwało długo, ale że aż tak szybko to nie myślałem, hahaha. Nie wiem czy Pan Rombel to dobry wybór,
   Czytaj całość
   raczej nie. Musiała zawiązać się jakaś "spółdzielnia" przeciwko Przybeckiemu, a prezesunio Kraśnicki chcąc utrzymać władzę, musiał szybko kogoś znaleźć na stanowisko trenera. Proszę zwrócić uwagę na to, że NIE TRZEBA BYŁO ORGANIZOWAĆ KONKURSU na trenera. Bardzo interesujące! Obym się mylił, ale Pan Rombel dał się wmanewrować w wew. rozgrywki w PZPR-zeTo jeszcze nie koniec.
   • p_ Zgłoś
    Mistrzostwo Ukrainy i wygrany mecz z Montpellier to wystarczające powody, żeby zostać trenerem kadry?
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL