Najnowsze Wyniki/Kalendarz
sparing kadry szczypiornistek z Piotrcovią Materiały prasowe / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: sparing kadry szczypiornistek z Piotrcovią

Wygrana na koniec zgrupowania. Leszek Krowicki szuka nowych nazwisk do kadry

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Krajowa grupa szczypiornistek spotkała się zgrupowaniu reprezentacji w Piotrkowie Trybunalskim. Na zakończenie odmłodzony skład pokonał superligową Piotrcovię 44:30. - Jestem zadowolony z zaangażowania dziewczyn - mówi trener Leszek Krowicki.

Zgrupowanie w Piotrkowie Trybunalskim było drugim w 2019 roku, zorganizowanym głównie dla zawodniczek aspirujących do reprezentacji. Spośród pierwotnej listy zabrakło jedynie szczypiornistek Pogoni Szczecin, szykujących się do ćwierćfinału Challenge Cup ze szwedzkim Boden (2 i 3 marca). Natalię KrupęMarlenę Urbańską, Joannę Wołoszyk i Karolinę Kochaniak zastąpiły Wioletta Pająk, Dominika WięckowskaHonorata Syncerz i Zuzanna Ważna.

Ostatnia z nich, obrotowa Zagłębia Lubin, może nawet na stałe wskoczyć do kadry. Joanna Drabik przez pół roku będzie rehabilitować bark i nie zagra w dwumeczu el. MŚ 2019 z Serbkami (początek czerwca). Odpowiedzialność spadnie na Joannę Szarawagę i Sylwię Matuszczyk, a Ważna może uzupełnić skład. 

Na zgrupowaniu pojawiły się chociażby absolutna debiutantka, Adrianna Nowicka, 20-letnia Justyna Świerczek czy nieco starsze, Małgorzata Buklarewicz i Mariola Wiertelak. Niektóre zawodniczki mogą dostać powołanie na marcowy turniej w Gdańsku, w którym Polski wystąpią w najsilniejszym składzie. 

- Cieszę się, że zawodniczki mocno przepracowały te trzy dni. Przez taki okres też można sporo zrobić - ocenił zgrupowanie trener Leszek Krowicki.

Na zakończenie wspólnych treningów eksperymentalny skład kadrowiczek wygrał w sparingu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Po prawie 70 minutach gry (trzy tercje po 23 minuty) reprezentantki zwyciężyły 44:30.

ZOBACZ WIDEO Jaka będzie przyszłość Horngachera? "Trener już zdecydował"

Czy kadra Polek potrzebuje nowych nazwisk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL