WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Renato Sulić

Renato Sulić doigrał się. Obrotowy Orlenu Wisły Płock zawieszony przez EHF

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Europejska Federacja Piłki Ręcznej ukarała Renato Sulicia za uderzenie rywala w trakcie meczu Ligi Mistrzów z Bjerringbro-Silkeborg. Obrotowy Wisły Płock nie zagra w dwóch spotkaniach i zapłaci grzywnę.

Nie ulegało wątpliwości, że Renato Sulić celowo uderzył Klausa Thomsena z Bjerringbro. Do zdarzenia doszło podczas walki o pozycję na kole, Chorwat wymierzył rywalowi cios już po zakończonej akcji. Sędziowie z Węgier nie zauważyli sytuacji, zajął się nią dopiero Komitet Dyscyplinarny EHF.

Kara - jak na okoliczności - wydaje się łagodna. Sulić zapłaci raptem 500 euro, a groziła mu sankcja w wysokości nawet 80 tys. euro i roczne zawieszenie. Obrotowy nie zagra w najbliższych dwóch meczach Ligi Mistrzów, w tym w rewanżowym spotkaniu z Bjerringbro o awans do najlepszej szesnastki rozgrywek. Kontuzjowany jest natomiast Igor Źabić, więc jedynym obrotowym Nafciarzy będzieMateusz Piechowski.


- Zachowanie zawodnika było celowe, złośliwe, niezwiązane z żadnym akceptowanym i powszechnym zagraniem ofensywnym w piłce ręcznej, które dodatkowo mogło nadszarpnąć zdrowie rywala - argumentował EHF.

Orlen Wisła Płock pojedzie do Danii, by powalczyć o odrobienie strat z pierwszej potyczki (22:26).

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Czy kara dla Sulicia jest adekwatna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL