Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnik Montpellier HB - Vid Kavticnik Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu: zawodnik Montpellier HB - Vid Kavticnik

Vid Kavticnik nie dla PSG. Niespodziewany wybór Słoweńca

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Vid Kavticnik był do niedawna głównym kandydatem do PSG, ale wygląda na to, że 34-letni Słoweniec wybierze inną drogę. Prawdopodobnie trafi do francuskiego średniaka, Pays d'Aix.

Na rynku pozostało niewielu solidnych prawych rozgrywających, którzy byliby skłonni na rok związać się z Paris Saint-Germain HB. Mistrzowie Francji potrzebują mańkuta na sezon 2019/20, bo dopiero od 2020 roku zakontraktowali Dainisa Kristopansa z Vardaru Skopje. 

Paryż opuści Luka Stepancić i w zespole powstała luka. Miał ją zapełnić Vid Kavticnik, który nie dostał oferty nowego kontraktu od Montpellier HB. Doświadczony Słoweniec, jedna z ikon klubu, po 10 latach zmieni barwy. 

Jest jednak mało prawdopodobne, że dojdzie do porozumienia z PSG. Jego oczekiwania może za to spełnić Pays d'Aix UC, szósta drużyna ligi francuskiej. 

- Jesteśmy w bardzo zaawansowanym kontakcie, to gracz, który bardzo nas interesuje. Nic nie zostało podpisane, ale mamy nadzieję, że tak się stanie - skomentował dyrektor sportowy klubu, Stephane Cambriels.

W tej sytuacji nie wiadomo, kto trafi do PSG. Szefowie mistrzów Francji rozmawiali też z Marko Vujinem z THW Kiel, ale Serb nie przeniesie się do Paryża.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie

Czy Vida Kavticnika stać na lepszy klub niż Pays d'Aix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • jerseyus Zgłoś
  Czyżby PSG sknerzyło na kontrakcie? :)) A poważnie mówiąc to pewnie chodzi o długość kontraktu. Ostatnio Kavticnik rozegrał przeciwko Barcelonie swój najlepszy mecz w tym sezonie LM.
  Czytaj całość
  Na które miejsce wśród prawoskrzydłowych to wystarczyło? https://sportowefakty.wp.pl/kibice/60044/blog/16003/lm-handball-gr-a-i-b-rankingi-13-kolejka

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL