Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Skórski, drugi trener Gwardii OpoleWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Michał Skórski, drugi trener Gwardii Opole

Kadra B nie przestanie istnieć. Michał Skórski kandydatem na trenera

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Skórski najprawdopodobniej zostanie trenerem kadry B szczypiornistów. Do tej pory zaplecze pierwszej reprezentacji prowadził Patryk Rombel, który zastąpił zwolnionego selekcjonera Piotra Przybeckiego.

Bezpośrednio po nominacji na trenera seniorów Patryk Rombel mówił, że chciałby, by kadra B kontynuowała działalność i jeszcze zacieśniła współpracę z pierwszą reprezentacją. Nowo mianowany selekcjoner przez dwa lata prowadził zespół razem ze Sławomirem Szmalem, kilku zawodników zadebiutowało w kadrze Piotra Przybeckiego.

Związek Piłki Ręcznej nie zamierza rezygnować z reprezentacji B. Faworytem do objęcia funkcji trenera jest Michał Skórski, asystent Rafała Kuptela w Gwardii Opole i były II trener polskiej młodzieżówki, z którą wziął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2018 (15. miejsce). 

Podczas pierwszego, krajowego zgrupowania kadry, Skórski pomagał Romblowi i Szmalowi w treningach, ale nie zostanie na stałe asystentem selekcjonera.

Ostateczna decyzja w sprawie kadry B ma zapaść 18 marca. Pierwszym testem nowego zespołu będzie towarzyskie spotkanie z drugą reprezentacją Niemiec, poprzedzające mecz el. ME 2020 z Niemcami w Gliwicach (10 kwietnia).

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Czy Michał Skórski to odpowiedni kandydat na trenera reprezentacji B?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Dyktafon Zgłoś
  Wiecznie drugi będzie pierwszym? Zawsze za kimś, zawsze bez większej odpowiedzialności na swoich plecach teraz ma się podjąć prowadzenia kadry? Może teraz pokaże co ślizganie się na
  Czytaj całość
  kimś go nauczyło. Chyba jako jedyny przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowe. Jedyny też, który nie jest podczas zmian selekcjonerów zwalniany ze związku. Jak Pan to robi Panie Skórski ? Zwolnić każdego trenera, z którym Pan pracuje, ale samemu twardo iść dalej. I jeszcze więcej zawodników namawiać do swojego klubu. Aż tak bardzo ZPRP zależy na dopływie zawodników do Gwardii Opole?

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL