WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Michał Skórski, drugi trener Gwardii Opole

Kadra B nie przestanie istnieć. Michał Skórski kandydatem na trenera

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Skórski najprawdopodobniej zostanie trenerem kadry B szczypiornistów. Do tej pory zaplecze pierwszej reprezentacji prowadził Patryk Rombel, który zastąpił zwolnionego selekcjonera Piotra Przybeckiego.

Bezpośrednio po nominacji na trenera seniorów Patryk Rombel mówił, że chciałby, by kadra B kontynuowała działalność i jeszcze zacieśniła współpracę z pierwszą reprezentacją. Nowo mianowany selekcjoner przez dwa lata prowadził zespół razem ze Sławomirem Szmalem, kilku zawodników zadebiutowało w kadrze Piotra Przybeckiego.

Związek Piłki Ręcznej nie zamierza rezygnować z reprezentacji B. Faworytem do objęcia funkcji trenera jest Michał Skórski, asystent Rafała Kuptela w Gwardii Opole i były II trener polskiej młodzieżówki, z którą wziął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2018 (15. miejsce). 

Podczas pierwszego, krajowego zgrupowania kadry, Skórski pomagał Romblowi i Szmalowi w treningach, ale nie zostanie na stałe asystentem selekcjonera.

Ostateczna decyzja w sprawie kadry B ma zapaść 18 marca. Pierwszym testem nowego zespołu będzie towarzyskie spotkanie z drugą reprezentacją Niemiec, poprzedzające mecz el. ME 2020 z Niemcami w Gliwicach (10 kwietnia).

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Czy Michał Skórski to odpowiedni kandydat na trenera reprezentacji B?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL