WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Aleksandra Stokłosa

Zmiany w kadrze szczypiornistek. Piąta debiutantka wskoczyła do składu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kinga Achruk i Sylwia Matuszczyk nie zagrają podczas ostatniego testu kadry szczypiornistek przed dwumeczem o MŚ 2019. Obie narzekają na urazy i trener Leszek Krowicki sięgnął po piątą debiutantkę.

Właściwie od początku 2019 roku Kinga Achruk leczyła kontuzję barku i dopiero niedawno wróciła na ligowe parkiety. Zdążyła zagrać w dwóch spotkaniach Superligi, ale nie czuje się na tyle pewnie, by od razu wystąpić w reprezentacji. 

- Chcieliśmy, by Kinga zagrała z nami, ale dochodzi do optymalnej formy i daliśmy jej czas. Na pewno dołączy do nas za kilka tygodni, przed dwumeczem o MŚ 2019 z Serbkami - mówi nam trener Leszek Krowicki.

Uraz stopy wyeliminował z kolei Sylwię Matuszczyk. Obrotowa Perły Lublin była brana pod uwagę jako zastępczyni poważnie kontuzjowanej Joanny Drabik. - Niedawno otrzymała zastrzyk, który wymaga ok. 10-dniowej przerwy w treningach. Myślę, że po tym czasie wróci do gry - komentuje selekcjoner, zatem na ten moment nie ma zagrożenia, że Matuszczyk zabraknie w dwumeczu z Serbkami. 

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Cristiano Ronaldo odpowiedział Diego Simeone. "Cieszynka" wzbudziła duże kontrowersje

Jedyną obrotową w składzie pozostała Joanna Szarawaga, więc Krowicki postawił na Aleksandrę Stokłosę z rumuńskiego Cluj. 19-latka, do tej pory powoływana do kadry B, dołączyła do innych debiutantek: Adrianny Nowickiej, Małgorzaty Buklarewicz, Marioli Wiertelak i Patrycji Świerżewskiej.

Stokłosa przed sezonem 2018/19 podpisała kontrakt z Cluj i opuściła Start Elbląg. W 17 meczach rzuciła 22 bramki. 

Krowicki nie dowołał zastępczyni Achruk. Teoretycznie mogła nią być Honorata Syncerz, ale czołowa snajperka Superligi wciąż zmaga się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. 

Polki zagrają w Gdańsku z Islandią, Słowacją i Argentyną. Dla Biało-Czerwonych to ostatni test przed spotkaniami o MŚ 2019 (przełom maja i czerwca).  

Mecze Polek w Gdańsku: 

Polska - Islandia / 22 marca, godz. 17.15
Polska - Słowacja / 23 marca, godz. 18.15
Argentyna - Polska / 24 marca, godz. 16.00

Czy Polki wygrają turniej w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL