Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian Bondzior WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Krystian Bondzior

Huśtawka nastrojów Krystiana Bondziora. Zaskakujące powołanie po trudnym roku

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Niemal dokładnie rok temu Krystian Bondzior rozpoczynał rehabilitację po poważnej kontuzji kolana. Kilka miesięcy po powrocie 19-latek doczekał się debiutanckiego powołania do kadry. Skrzydłowy Zagłębia Lubin pojawi się na zgrupowanie przed el. ME.

3 lutego 2018 roku Krystian Bondzior zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i dodatkowo uszkodził więzadła poboczne. Operacja, rehabilitacja, praca nad siłą, mozolna walka o powrót. Standardowy scenariusz w tym przypadku.

Prezes Witold Kulesza wierzył w wychowanka, to on miał zastąpić Arkadiusza Morytę, który odszedł do VIVE Kielce. Bondzior, pomimo młodego wieku, kilka razy zdążył pokazać swój potencjał. Jeszcze przed 18. urodzinami bez strachu stanął naprzeciwko mistrzów Polski z Kielc i rzucił cztery bramki w ciągu kilku minut pobytu na parkiecie.
Prawoskrzydłowy dostał czas na powrót, mógł w spokoju doprowadzić kolano do sprawności. W kadrze meczowej ponownie pojawił się w październiku. - Powoli wracam na swój poziom. Z kolanem już w porządku, czasem tylko da się we znaki - wyjaśnia. 

Po drodze przytrafiały się mniej poważne urazy, Bondzior opuścił niektóre spotkania, ale uzyskał przyzwoity bilans - 10 meczów, 36 bramek. Nowy selekcjoner Patryk Rombel uznał, że przyjrzy się 19-latkowi na zgrupowaniu przed dwumeczem z Niemcami

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski skomentował mecz z Austrią. "Styl jest nieważny, liczy się zwycięstwo"

Wprawdzie droga do występu nadal jest bardzo wyboista, pewniakami do składu są Arkadiusz Moryto i Michał Daszek, ale po tak burzliwym roku powołanie jest dla Bondziora jak gwiazdka z nieba. - Oczywiście byłem bardzo zaskoczony, bodajże dzień lub dwa przed ogłoszeniem listy powołanych dostałem telefon od trenera - wspomina.

Prawoskrzydłowy Zagłębia do tej pory występował jedynie w reprezentacji juniorów. Bondzior będzie kolejnym skrzydłowym młodszego pokolenia, który pojawi się na zgrupowaniu kadry seniorów. W styczniu, w związku z plagą kontuzji, szansę debiutu dostał Krzysztof Komarzewski z Wybrzeża Gdańsk.

Czy Krystian Bondzior zostanie w kadrze na dłużej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL