Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Peret WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Michał Peret

MMTS kompletuje skład. Ważni zawodnicy zostają w Kwidzynie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W Kwidzynie ciąg dalszy budowania składu na nowy sezon. Kontrakty przedłużyli Michał Peret i Kamil Krieger, czyli kluczowi zawodnicy MMTS-u.

Pozostanie Michała Pereta było raczej formalnością, obrotowy - wychowanek miejscowego MTS-u - od 2006 roku jest zawodnikiem MMTS i pomimo propozycji nie zamierza ruszać się z Kwidzyna. Tym razem także jeden klub zabiegał o 31-latka. 

- Inicjatywa przedłużenia umowy pojawiała się z obu stron, więc nie było tutaj problemów i dogadaliśmy się dosłownie w ciągu tygodnia. W efekcie podpisałem nowy kontrakt na 2 lata, obowiązujący do końca sezonu 2020/21. Miałem co prawda jedną propozycję z polskiego klubu, ale sportowo była ona na podobnym poziomie. Odrzuciłem ją już na wstępie i postanowiłem zostać w Kwidzynie na kolejne 2 lata - komentuje obrotowy.

ZOBACZ: Czuwaj na odpuszcza liderowi

Peret od kilku sezonów jest podstawowym kołowym MMTS-u, rokrocznie trafia do zestawienia najlepszych polskich obrotowych według naszego portalu. W swojej karierze zdobył srebrny medal Superligi i trzy brązowe medale. W 2010 roku zadebiutował w reprezentacji, był blisko udziału w MŚ 2013 i ME 2014.

Kamil Krieger również zostanie w Kwidzynie przez kolejne dwa lata. - Miałem jedną dość ciekawą propozycję, rozmawiałem kilkakrotnie przez telefon, spotkałem się z prezesem tego klubu, ale wspólnie z żoną postanowiliśmy zostać w Kwidzynie. Będzie to też mój najdłuższy pobyt w Kwidzynie i najdłuższa chwila w jednym klubie - wyjaśnia. 

Rozgrywający jest jednocześnie kluczowym obrońcą, w tej specjalności należy do ścisłej ligowej czołówki. To jego trzecia przygoda z MMTS-em (wcześniej 2006-08 i 2011-12). Grał też w VIVE Kielce, Stali Mielec i Zagłębiu Lubin. Do Kwidzyna wrócił w 2016 roku. Po kilku latach przerwy doczekał się ponownych występów w reprezentacji, w styczniu 2017 roku brał udział w prekwalifikacjach do MŚ 2019.

Wcześniej kontrakt przedłużyłMichał Potoczny. To prawdopodobnie nie koniec wieści z Kwidzyna, MMTS zamierza związać się na dłużej z większością zawodników.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock nie dała szans MMTS Kwidzyn [WIDEO]

MMTS powinien:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL