WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Mikael Appelgren (Szwecja)

Przyspieszona zmiana trenera u Szwedów. Norweg może poprowadzić wicemistrzów Europy

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kristjan Andresson po ME 2020 odejdzie z reprezentacji Szwecji. Najprawdopodobniej zastąpi go norweska legenda, Glenn Solberg.

Kilka tygodni temu szwedzkie media rozpisywały się na temat odejścia Kristjana Andressona przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Islandzki trener latem 2019 roku przejmie Rhein-Neckar Loewen od Nikolaja Jacobsena i nie zamierza ciągnąć dwóch srok za ogon, skoncentruje się na pracy w Bundeslidze. 

Według pierwszych informacji, miał dotrwać na stanowisku do igrzysk, ale norweska telewizja "NRK" twierdzi, że decyzja już zapadła. Andresson odejdzie w lutym 2020 roku, po ME 2020, organizowanych przez Norwegów, Szwedów i Austriaków. 

NRK wymienia Glenn Solberga jako głównego kandydata do przejęcia schedy po Andressonie. Szkoleniowiec przyznał, że prowadzi rozmowy, ale do porozumienia jeszcze nie doszło. Były asystent Christiana Bergego w reprezentacji Norwegii od dawna jest wymieniany w gronie kandydatów. Solberg zasłynął jako świetny środkowy, w czasie kariery zawodniczej występował m.in. w Barcelonie i Flensburgu.

37-letni Andresson pracuje ze Szwedami od jesieni 2016 roku. Przejął rozbity zespół, który kompletnie zawiódł podczas igrzysk w Rio de Janeiro i wyprowadził go na prostą. Z odmłodzonym składem zdobył srebrny medal ME 2018.

ZOBACZ WIDEO Pazdan o powrocie do kadry. "Ostatnie pół roku było tragiczne. Ciesze się, że wróciłem"

Czy Szwedzi zrobili największy postęp w ostatnich latach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL