Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Gwardii Opole Materiały prasowe / Gwardia Opole / Na zdjęciu: zawodnicy Gwardii Opole

Gwardia bliżej półfinału Superligi. Klimków: Na sędziów nigdy się nie wściekam

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Gwardia Opole odniosła cenne zwycięstwo nad Azotami Puławy (27:25) w ćwierćfinale Superligi. Przez całe spotkanie Gwardziści byli stroną przeważającą. - Czujemy lekki niedosyt, bo mogliśmy wygrać wyżej - mówi obrotowy, Jan Klimków.

- Byliśmy nastawieni na bardzo mocną walkę z Azotami. Przygotowywaliśmy się do tego dwumeczu przez ponad tydzień. Mieliśmy rozpisane jak mamy się zachować przy danych zagrywkach rywali. W sumie jesteśmy zadowoleni, ale czujemy też lekki niedosyt, bo mogliśmy wygrać większą różnicą bramek. Pamiętajmy że to była dopiero pierwsza połowa i tak naprawdę finalnie wszystko rozstrzygnie się w Opolu - powiedział.

Granie decydujący mecz w własnej hali będzie jednak niewątpliwym atutem Gwardii. - Na naszych parkiecie, przy własnych kibicach gra się nam o wiele lepiej - potwierdził Klimków. Jeśli spiszemy się tak samo, albo nawet lepiej, to uda nam się dostać do półfinału - dodał.

Ciąg dalszy zmian w Azotach Puławy! Zobacz koniecznie!

Indywidualnie swój występ obrotowy opolan może zaliczyć do udanych. Parę razy udało mu się doskonale urwać obrońcom i zdobyć bramkę, bądź wywalczyć rzut karny. - Było kilka fajnych bramek, ale muszę też przeanalizować błędy w obronie, które popełniłem. Wściekałem się trochę, bo parę razy źle się zachowałem. Analizowałem przeciwników i niekiedy wiedziałem co zrobią, ale emocje brały górę i czasem reagowałem nie tak, jak trzeba.

Zobacz także: Bartosz Jurecki może poprowadzić klub Superligi -->

Obserwując zachowanie Klimkowa po tych nieudanych akcjach w obronie można się było zastanawiać, czy wścieka się bardziej na siebie za błąd, czy na decyzje sędziów. - Bardziej na siebie, na sędziów nigdy nie jestem zły - skomentował rozbawiony.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Martin Galia show. Świetny mecz bramkarza NMC Górnika przeciw Chrobremu

Czy Jan Klimków będzie w przyszłości ważnym ogniwem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • SkautOp Zgłoś
    W tym sezonie Ok, ale co będzie w przyszłym z obrotowymi. Na pivocie zostaną tylko Janek z Bobasem. Tarci odchodzi. Z dwoma obrotowymi może być trochę słabo.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL