WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Vardar Skopje

To może być koniec wielkiego Vardaru Skopje. Siergiej Samsonenko odchodzi!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Przyszłość Vardaru Skopje stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. Właściciel Siergiej Samsonenko obwieścił, że po sezonie 2018/19 wstrzyma finansowanie klubu.

Od ponad roku Samsonenko, rosyjski milioner, straszył, że zakręci kurek z pieniędzmi i zwinie interes. Kilka miesięcy temu wycofał się już ze wspierania kobiecej sekcji i drużyny piłkarskiej. Kibice Vardaru Skopje liczyli, że właściciel nie zostawi swojego głównego projektu, czyli męskiego zespołu, który w 2017 roku doprowadził do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

W końcu sprawa znalazła finał. Samsonenko ogłosił za pośrednictwem klubowej strony, że w lipcu odejdzie z Vardaru. 

- Minął siódmy rok od mojego zarządzania i finansowania piłki ręcznej w Macedonii.
Niestety, to już trzeci rok, odkąd osobiście walczę o dodatkowe wsparcie klubu, ciągle zapożyczam się. W moich firmach pracuje ponad 5000 pracowników, a nie chcę im zagrażać. Niestety, istnieje taka groźba, ze względu na stałe zadłużanie się dla dobra Vardaru. Dochód, jaki klub ma ze strony Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej i innych sponsorów w ostatnich latach, nie wynosi nawet 10 proc. budżetu, który przekazuję rocznie. Z tego powodu nie będę w stanie kontynuować finansowania klubu od następnego sezonu - czytamy w oświadczeniu.

To nie żart. Chińska drużyna w Lidze SEHA

Spełnił się zatem najgorszy scenariusz dla kibiców Vardaru. Po wycofaniu Samsonenki właściwie upadł żeński zespół, należący do europejskiej czołówki. Masowe odejścia mogą spotkać też męską drużynę - zanim Rosjanin ogłosił decyzję, do pożegnania ze Skopje szykowali się Vuko Borozan, Dainis Kristopans czy Ivan Cupić. Z powodu niestabilnej sytuacji wcześniej odeszli Rogerio Moraes Ferreira czy Igor Karacić (do VIVE).

ZOBACZ: Drugi z braci Pilitowskich w Kaliszu

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Cudowny sezon Piątka. "Milan bardzo szybko uzależnił się od naszego napastnika"

Czy Vardar wypadnie z europejskiej czołówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL