Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Kasprzak w walce z Bartoszem Nastajem i Grzegorzem SobutemWP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Tomasz Kasprzak w walce z Bartoszem Nastajem i Grzegorzem Sobutem

Pożegnania w Azotach Puławy. Rewolucja kadrowa po nieudanym sezonie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Aż 10 zawodników pożegna się z Azotami Puławy. Do wcześniej znanej listy dołączyli Wojciech Gumiński, Tomasz Kasprzak, Adam Skrabania, Piotr Masłowski i Krzysztof Łyżwa.

Zmiany w Puławach były nieuniknione - brązowi medaliści Superligi odpadli już w ligowym ćwierćfinale z Gwardią Opole i po raz pierwszy od 2012 roku nie znaleźli się w czołowej czwórce. 

Wcześniej było jasne, że KS Azoty Puławy opuści większość zagranicznych graczy (Witalij Titow, Jerko Matulić, Ante Kaleb, Marko Panić i Nikola Prce). Klub poinformował, że dołączyli do nich środkowi Piotr Masłowski i Krzysztof Łyżwa (koniec kontraktów) oraz mający ważne umowy Tomasz Kasprzak, Adam Skrabania i Wojciech Gumiński.

Masłowskiego łączy się z Górnikiem Zabrze, a Łyżwę z Chrobrym Głogów (ZOBACZ). Marko Panić kilka miesięcy temu podpisał umowę z Mieszkowem Brześć, z kolei Ante Kaleb ze szwajcarskim Bern Muri.

Azoty potwierdziły, że prowadzą negocjacje z trenerem Manolo Cadenasem i wkrótce zapadną decyzje w tej sprawie (CZYTAJ O INNEJ OFERCIE). - Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zainteresowani przyjściem byłego szkoleniowca Orlen Wisły Płock i reprezentacji Hiszpanii do Puław. Jesteśmy po wstępnych rozmowach. Spotkamy się z trenerem Cadenasem w połowie maja i być może wówczas dojdziemy do ostatecznych rozstrzygnięć. Każda ze stron ma bowiem swoje warunki, które trzeba doprecyzować - skomentował prezes Jerzy Witaszek.

I zapowiedział: - Kilku zawodników drużyny juniorów na pewno może już rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Mam tu na myśli przede wszystkim skrzydłowego Kacpra Mchawraba, rozgrywającego Kacpra Adamczuka i bramkarza Wojciecha Boruckiego. Ale to nie wszyscy, bowiem w drugim zespole jest jeszcze kilku młodych zawodników z dużym potencjałem.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Mecz w Gdańsku obnażył polską piłkę. "Nikt nie powinien dolewać oliwy do ognia"

Czy Azoty wymagały rewolucji kadrowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś
  Nie róbmy z Manolo aż takiego cudotwórcy. Facet potrafi dużo wycisnąć, ale też musi mieć odpowiedni materiał ludzki. Podczas pobytu w Płocku miał do dyspozycji takich graczy jak
  Czytaj całość
  Sego, Corrales, Nikcevic, Zrnić, Ghionea, Syprzak, Toromanović, Lijewski, Montoro, Eklemović, Jurkiewicz, Nenadić itd Wszystko wskazuje na to, że w Puławach graczy takiego formatu nie będzie, a oczekiwania wobec trenera wręcz przeciwnie. Jeśli w pierwszym sezonie drużyna z Hiszpanem na ławce zaliczy wpadkę, to będzie chciał wprowadzić swoje rządy i zaczną się spiny z Witaszkiem. Jakoś nie widzę wizji wielkiego zespołu z Cadenasem na ławce. A dodajmy, że będąc trenerem Wisły miał za rywala praktycznie jedynie Vive, teraz oprócz kielczan miałby też zespół z Płocka, co na pewno nie poprawi komfortu jego pracy.
  • pan.artur Zgłoś
   Jeśli chodzi o rewolucję kadrową w Puławach to powinna wyglądać następująco 1. Prezes2. Trener 3. Zawodnicy Kandydaci?
   • kuba859 Zgłoś
    Tylko czy Manolo coś da? odchodzi prawie cały zespół. Zostają jedynie kilku młodych zdolnych. Czy Azoty mają na tyle zdolnych juniorów, żeby walczyć o medale? Wątpię. Nawet jeżeli
    Czytaj całość
    przyjdzie Cadenas to będzie potrzebował z 2 sezonów, żeby tam coś zrobić.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL