WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Mateusz Rydz

Chrobry Głogów zrezygnował z Mateusza Rydza. Środkowy szuka klubu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mateusz Rydz nie będzie już zawodnikiem Chrobrego Głogów. Klub nie przedłużył kontraktu ze swoim środkowym. To kolejna zmiana w drużynie z Dolnego Śląska.

Latem 2016 roku Mateusz Rydz wrócił do Polski po siedmiu latach w ligach zagranicznych. Jako nastolatek wyjechał z kraju, grał w niższych ligach niemieckich i luksemburskim HBD Dudelange. Do gry w Głogowie namówił go ówczesny trener, Jarosław Cieślikowski, z którym znał się z czasów występów w kadrach młodzieżowych. 

28-latek rozegrał trzy sezony w Chrobrym, pełniąc przeważnie rolę zmiennika. W Superlidze rzucił 114 bramek. Klub postanowił, że nie przedłuży kontraktu z Rydzem i środkowy rozgląda się za nowym zespołem. 

ZOBACZ: Lewoskrzydłowy na celowniku Zagłębia

- Chrobry zgodził się na testy w innym klubie, rozstaliśmy się w normalnej atmosferze. Po siedmiu latach spędzonych za granicą raczej skupiam się na polskich zespołach, ale niczego nie wykluczam. Na razie więcej nie mogę zdradzić - mówi nam. 

Z Chrobrym pożegnał się też trener Jarosław Cieślikowski (zastąpi go Witalij Nat - TUTAJ WIĘCEJ) oraz Michał Bartczak. Do MMTS-u Kwidzyn odejdzie Rafał Biegaj.

ZOBACZ WIDEO Serie A. Milik rozruszał grę zespołu. Napoli wicemistrzem Włoch! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Chrobry powinien zatrzymać Mateusza Rydza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL