Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chen Pomeranz Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Chen Pomeranz

Lider Izraelczyków nie zagra z Polską. Chen Pomeranz zawieszony

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Chen Pomeranz, najbardziej doświadczony z reprezentantów Izraela, nie zagra w meczu el. ME 2020 z Polską. Spotkanie zadecyduje o awansie polskich szczypiornistów do turnieju.

Wprawdzie w październikowym meczu Izraelczycy poradzili sobie z Polakami bez 34-latka, ale Chen Pomeranz stanowi wartość dodaną reprezentacji. Jako jeden z niewielu kadrowiczów wyściubił nos poza granice kraju. Grał w Szwajcarii, a w 2008 roku trafił do niemieckiego Wetzlar i zadebiutował w Bundeslidze. Rozgrywający wyrobił sobie markę za naszą zachodnią granicą, w 2011 roku wziął nawet udział w meczu gwiazd Bundesligi. Do Izraela wrócił w 2016 roku. 

Doświadczony środkowy musi odpokutować swoje zachowanie z meczu przeciwko Kosowianom. Podczas walki w obronie Pomeranz zaatakował twarz rywala i EHF uznała, że jego zachowanie było celowe. Niedawno europejska federacja wydała werdykt w sprawie - dwa spotkania zawieszenia. 

ZOBACZ: Cadenas przyjechał do Puław

Oznacza to, że Pomeranza zabraknie w rywalizacjach z Niemcami i Polską. Potyczka z Biało-Czerwonymi (16 czerwca w Płocku) zadecyduje o awansie do ME 2020.

ZOBACZ: Rewolucja kadrowa w PSG

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool dokonał niemożliwego w Lidze Mistrzów. "To była lekcja nawet dla najwierniejszych kibiców"

Czy Polacy awansują do ME 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL