Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joanna WołoszykNewspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Joanna Wołoszyk

Joanna Wołoszyk: Trener za dużo nie powiedział. Same próbowałyśmy się zebrać

Mateusz Domański
Mateusz Domański
SPR Pogoń Szczecin przegrała w finale Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin 19:25. Do przerwy rywalki uciekły na dziewięć bramek. - Myślę, że trener za dużo nie powiedział. Próbowałyśmy się zebrać - mówi o sytuacji po I połowie Joanna Wołoszyk.

- Na pewno brakowało kontry. W dzisiejszym handballu liczy się szybka gra. Próbowałyśmy odrabiać, ale niestety, pierwsza połowa na pewno zadecydowała. Na początku było trochę za nerwowo, z jednej i drugiej strony. Szybko próbowałyśmy. Lepiej na tym wyszło Zagłębie - dodaje zawodniczka SPR Pogoni Szczecin.

Czytaj także: Metraco Zagłębie Lubin z piątym Pucharem Polski w historii!

Postawa w premierowej połowie okazała się dla szczecinianek brzemienna w skutkach. Nieskuteczną grą mocno skomplikowały swoją sytuację. W drugiej partii próbowały gonić, ale udało im się zbliżyć do Metraco Zagłębią Lubin jedynie na cztery trafienia. Co w trakcie przerwy mówił swoim podopiecznym trener Neven Hrupec?

- Myślę, że trener za dużo nie powiedział. Same próbowałyśmy się zebrać. Nie miałyśmy nic do stracenia. Trzeba było wyjść i dalej grać, bo mecz się nie skończył. Nie z takich opresji wychodziłyśmy. Sam mecz z drużyną z Koszalina pokazał, że potrafimy walczyć do końca. Pierwsza połowa na pewno zadecydowała - twierdzi Joanna Wołoszyk.

Czy ekipa ze Szczecina jest zadowolona ze zdobycia srebrnego medalu w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski kobiet? - Myślę, że przy podsumowaniu całego sezonu, gdzieś to po paru dniach do nas dojdzie. Jednak byłyśmy w finale. Jest to jakieś trofeum i wyróżnienie. Sportowców cechuje to, że nie lubią przegrywać. Wiem, jak smakuje puchar i tego mi najbardziej szkoda - podsumowuje Wołoszyk.

Czytaj także: Finał Pucharu Polski: Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 25:19 (galeria)

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". W czym tkwi fenomen Pochettino? "O jakości trenera decyduje to, co wykrzesał z piłkarzy"

Czy spodziewałaś/-eś się lepszej postawy Pogoni Szczecin w finale Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL