Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Martyna Żukowska

PGNiG Superliga kobiet. Dwa transfery SPR-u JKS Jarosław

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Beniaminek PGNiG Superligi, SPR JKS Jarosław wzmocnił się dwoma kolejnymi zawodniczkami. To Ukrainka Lesya Donets oraz znana z występów w PGNiG Superlidze Martyna Żukowska.

Lesya Donets ma 26 lat jest kolejną szczypiornistką z Ukrainy w składzie SPR-u JKS Jarosław. - To ciekawa, zawodniczka. Już wcześniej w naszym zespole spisywały się szczypiornistki z Ukrainy i liczymy na to, że również się sprawdzi w naszym zespole - powiedział Tomasz Strzębała, wiceprezes SPR-u JKS Jarosław.

Szczypiornistka przez całą dotychczasową karierę występowała w lidze ukraińskiej, gdzie była wyróżniającą się zawodniczką. W ostatnim czasie reprezentowała ekstraklasowy Real Mikołajów, dla którego rzuciła 88 bramek w 28 meczach. - Oglądałem ją w kilku meczach jeszcze w trakcie sezonu i przede wszystkim jest to szybka zawodniczka, z ciekawym rzutem i liczę na to, że będzie to dobry transfer. Potrafi sobie radzić i na środku rozegrania, prawym rozegraniu i skrzydle - dodał trener Vit Teleky, trener klubu.

SPR JKS Jarosław szykuje się do PGNiG Superligi. Zobacz więcej!

Ponadto do zespołu z Jarosławia dołączyła Martyna Żukowska. Wychowanka MTS-u Kwidzyn, w PGNiG Superlidze występowała już w trzech klubach - UKS-ie PCM Kościerzyna, AZS-ie Łączpol AWFiS Gdańsk, a ostatnio w drużynie KPR-u Jelenia Góra. W ubiegłym sezonie zagrała w 27 meczach, w których rzuciła 64 bramki.

SPR Pogoń Szczecin pożegnała się z kolejnymi zawodniczkami. Zobacz więcej!

Tym samym SPR JKS pozyskał już trzy nowe zawodniczki. Wcześniej kontrakt z zespołem z Jarosławia podpisała bramkarka Karolina Szczurek.

ZOBACZ WIDEO: Druga połowa: Piast jak nikt inny zasłużył na tytuł. "Po prostu cały sezon dobrze grali w piłkę"

Czy SPR JKS Jarosław będzie wartością dodaną do ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Grzymisław Zgłoś
  Lesia Doniec to zawodniczka, o której trudno znaleźć jakiekolwiek informacje.Cóż, czołowe postacie ligi ukraińskiej wcześniej bardzo pomogły JKS-owi, no to pewnie z tą piłkarką
  Czytaj całość
  będzie podobnie. Jej poprzedni klub podaje pozycję prawoskrzydłowej, a więc jedno z najpilniejszych wzmocnień. Jednak nawet nie wiem, czy jest leworęczna, a że trener chwali jej uniwersalność, to pewnie nie jest, tylko potrafi zagrać na prawej stronie.Martyna Żukowska to też niewątpliwie potrzebne wzmocnienie. W Jeleniej Górze było trochę tak w II linii, że ilość nie przeszła w jakość. Skład był szeroki, ale niekoniecznie przekładało się to na efektywność gry. Ambicje były myślę większe, niż 9-ta pozycja na koniec sezonu, no bo kandydatów do wyprzedzenia naprawdę nie brakowało. Może przesądziły o tym kłopoty finansowe, może nie tylko.W Jarosławiu status Żukowskiej będzie zupełnie inny, bo zespół posiada oprócz niej tylko niskie zawodniczki w II linii.A KPR Jelenia Góra mam nadzieję przetrwa i pójdzie drogą męskiego zespołu KPR-u Legionowo, który wprawdzie nie wycofał się z Superligi, ale nie otrzymał licencji. Niemniej zachował niezły skład i rywalizował na zapleczu. Bez powodzenia, ale też sporządzony na podstawie kryteriów geograficznych podział grup był strasznie nierówny. W kobiecej I lidze jak dotąd tylko Varsovia Warszawa wzmacnia skład, możliwe, że to będzie najmocniejszy zespół prócz tych, które zbudują składy na Superligę, nie otrzymają licencji, ale nie dojdzie z tego powodu do katastrofy i odejść.Wymieniałem wcześniej jakie wg mnie są najbardziej pilne transfery Jarosławia:-bramkarka - już jest Karolina Szczurek-prawoskrzydłowa - już jest Doniec-wysoka boczna rozgrywająca - już jest Żukowska-kołowa, która będzie też liderką defensywy-druga prawoskrzydłowa(leworęczna)-zależnie od odejść druga kołowa, lub zręczna rozgrywającaBrakuje jeszcze kołowej, to teraz najpilniejszy transfer. W razie odejścia Kingi Strózik potrzeba aż 2 zawodniczki na tą pozycję. Myślę, że nie ma co się spodziewać jakiejś bomby transferowej w wykonaniu zespołu z woj. podkarpackiego, dla którego największym sukcesem będzie z pewnością otrzymanie licencji.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL