Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian KondratiukWP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Adrian Kondratiuk

Adrian Kondratiuk związał się z Górnikiem Zabrze. Zastąpi Rafała Glińskiego

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W 2020 roku Adrian Kondratiuk, wicekról strzelców PGNiG Superligi, zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze. Klub potwierdził krążące od kilku tygodni informacje.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że NMC Górnik Zabrze prowadzi negocjacje z Adrianem Kondratiukiem. Jego kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk obowiązuje do 2020 roku i za zawodnika trzeba było zapłacić kwotę odstępnego. Sprawę rozwiązano inaczej - środkowy przeniesie się na Górny Śląsk po sezonu 2019/20.

Kondratiuk podpisał trzyletnią umowę i zastąpi doświadczonego Rafała Glińskiego, który zimą przedłużył kontrakt do 2020 roku. 

Przez ostatnie siedem lat środkowy grał w Wybrzeżu Gdańsk, w ostatnim sezonie został wicekrólem strzelców Superligi. Od 2017 roku gra w reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka o sprawie Caster Semenyi. "Nigdy nie złapano jej na dopingu. Ona się po prostu taka urodziła"

Czy Kondratiuk to duże wzmocnienie Górnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • hbll Zgłoś
  Super ruch Zabrza - widać że uczą się profesjonalizmu od najlepszych i zatrudniają najlepsze, co jest u nas do wzięcia. Za to smutne przesłanie płynie z Gdańska - fajny ośrodek,
  Czytaj całość
  duże miasto, tradycje, a z roku na rok słabiej. Wydawało się, że ten projekt długofalowo może wyglądać nieźle, nawet po zwolnieniu Lijewskiego. Ale teraz odchodzi Wróbel, prawdopodobnie Salacz i za chwilę Kondratiuk, czyli najlepsze, co jest w Gdańsku. Nawet jeśli przyjdzie Jurkiewicz to na chwilę i on też przecież musi mieć z kim grać.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL