WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Wychowankowie SMSu i trener Dariusz Tomaszewski

ZPRP zabrał głos w sprawie SMS-u Gdańsk. "Podjęto szerokie działania"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Pierwszy oficjalny komunikat Związku Piłki Ręcznej w sprawie SMS-u Gdańsk. Szkoła kształcącą szczypiornistów może zostać zlikwidowana, a uczniowie, pomimo protestów rodziców, przeniosą się do Kwidzyna.

O sprawie pisaliśmy 28 maja. Jeden z rodziców szczypiornistów, Marek Witkowski, obszernie opowiedział o spotkaniu z udziałem władz związku i dyrekcją szkoły, podczas którego obwieszczono o zamiarze zamknięcia szkoły z powodu rzekomego braku hali do dyspozycji (CZYTAJ)

Decyzja wywołała ogromne kontrowersje, rodzice nie zamierzają odpuszczać i próbują ratować szkołę, która przez 20 lat wykształciła dziesiątki reprezentantów Polski.

ZOBACZ: Stal Mielec uratowana

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Oto stanowisko władz (pisownia oryginalna):

27.03.2019 r. dyrekcja NLO SMS ZPRP w Gdańsku otrzymała pismo od Pani Bożeny Filimoniuk - Dyrektor Ogólnokształcących Szkół Sportowych w Gdańsku wyłącznie z informacją o konieczności ograniczenia wynajmowanych przez szkołę powierzchni hali sportowej przy ul. Kołobrzeskiej.

Z kolei pod koniec kwietnia br. Pan Leszek Paszkowski - Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu telefonicznie poinformował Pana Henryka Szczepańskiego - Wiceprezesa ZPRP, że w roku szkolnym 2019/2020 NLO SMS ZPRP w Gdańsku w ogóle nie będzie mogła korzystać z tego obiektu.

Po otrzymaniu tej informacji Andrzej Kraśnicki - Prezes ZPRP natychmiast (29.04.2019 r.) wystosował pismo do Pani Aleksandry Dulkiewicz - Prezydent Miasta Gdańska z prośbą o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu niezwykle ważnego dla gdańskiego sportu i całej polskiej piłki ręcznej problemu.

21.05.2019 do biura ZPRP wpłynęła odpowiedź, że hala przy ul. Kołobrzeskiej jest wykorzystana w 100 proc. i nie ma możliwości spełnienia oczekiwań wszystkich chętnych, którzy chcą ją wynajmować, z zaznaczeniem, że hala jest przeznaczona na treningi grup sportowych z gdańskich szkół publicznych.

Zapewniamy, że ZPRP podjął szerokie działania, aby NLO SMS ZPRP w Gdańsku kontynuowała swoją działalność w dotychczasowej lokalizacji, pozostając w kontakcie z władzami Gdańska, Szkołą oraz Rodzicami uczniów. W pełni rozumiemy niepokój Uczniów, Rodziców i Kadry Nauczycielskiej związany z ewentualną zmianą siedziby Szkoły.

Natychmiast rozpoczęte zostały poszukiwania innych możliwości i obiektów, jednak z uwagi na duże obłożenie i wysokie koszty żadna z hal sportowych nie spełnia wymogów logistycznych i treningowych NLO SMS ZPRP Gdańsk.

Z uwagi na informacje otrzymane z UM Gdańska podjęte zostały szybkie działania, aby znaleźć nowe miejsce, spełniające niezbędne i konieczne wymogi oraz gwarantujące odpowiednią jakość edukacji. O wszelkich ostatecznych decyzjach i wynikach rozmów poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zapewniamy, że ZPRP podjął i prowadzi starania, by uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w NLO SMS ZPRP w Gdańsku mieli możliwość ukończenia edukacji w dotychczasowej lokalizacji.


ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool - Tottenham. Kto wygra Ligę Mistrzów? Głosy ekspertek podzielone

Czy wierzysz w argumentację ZPRP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL