Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tobias KarlssonWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Tobias Karlsson

Ludzie od czarnej roboty. Wybierz najlepszego obrońcę Ligi Mistrzów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ich praca często jest niezauważalna, ale w piłce ręcznej kluczowa. Wybierz najlepszego obrońcę tego sezonu Ligi Mistrzów spośród nominowanych przez EHF.

Wśród kandydatów pojawili się stali bywalcy, w tym kończący karierę Tobias Karlsson. Kontrowersyjny Szwed nie raz wygrywał rankingi dla najlepszych obrońców i ma całkiem duże szanse, by ponownie znaleźć się wśród zwycięzców. 

ZOBACZ: Rombel wybrał skład Polaków

Od dawna za czołowego obrońcę Ligi Mistrzów uchodzi Thiagusa Petrusa dos Santosa. Brazylijczyk kilka miesięcy temu zamienił Pick Szeged na Barcelonę i trzyma w ryzach defensywę faworyta rozgrywek. Blaz Blagotinsek nie unika agresywnych wejść, czasem nawet brutalnych, zbiera wykluczenia, ale jest przy tym wyjątkowo skuteczny i nieprzyjemny dla przeciwników Veszprem. 

Jorge Maqueda pracował w Picku na dwóch frontach, bo Hiszpan to także jeden z liderów linii rozegrania. Rock Feliho jest zdecydowanie najmniej znany z tego grona, ale w tym sezonie spisywał się równie dobrze jak przed rokiem, kiedy dotarł z Nantes do finału rozgrywek.

ZOBACZ: Koniec SMS-u Gdańsk

Nominowani: Rock Feliho (Nantes), Jorge Maqueda (Pick), Thiagus Petrus (FC Barca Lassa), Blaz Blagotinsek (Vespzrem), Tobias Karlsson (Flensburg)

ZOBACZ WIDEO Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

Najlepszym obrońcą tego sezonu Ligi Mistrzów był:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL