Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Blaż JancNewspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: Blaż Janc

Bałkańska dominacja. Wybierz najlepszego prawoskrzydłowego Ligi Mistrzów

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Aż czterech zawodników z Bałkanów i tylko jeden Hiszpan. Sprawdź i zagłosuj na najlepszego prawoskrzydłowego Ligi Mistrzów!

Bez większych niespodzianek w tej kategorii. Zlatko Horvat to od wielu lat synonim skuteczności i wysokiej formy. Nieprzerwanie związany z RK PPD Zagrzeb od początku swojej kariery, i w tym sezonie gwarantował kilka bramek na mecz. Równie stabilny poziom zapewnia Ivan Cupić, który z Vardarem Skopje zawita już niedługo do Kolonii na turniej Final Four. 

Poza nimi na wyróżnienie europejskich władz zasłużyli także niezwykle efektywny Darko Djukić z Mieszkowa Brześć oraz Blaż Janc z PGE VIVE Kielce. Słoweniec mimo młodego wieku gra jak rasowy weteran. Jego koledzy zdają sobie sprawę, że ręka mu nie zadrży nawet w najbardziej stresujących momentach.

Stawkę uzupełnia jeden gracz spoza Bałkanów, mianowicie Aleix Gomez. Młody Hiszpan ma za sobą bardzo udany sezon, w którym potwierdził, że w Barcelonie nie muszą się bać o obsadę prawego skrzydła.

Najlepsi prawoskrzydłowi według EHF: Zlatko Horvat (RK PPD Zagrzeb), Ivan Cupić (Vardar), Darko Djukić (Mieszkow), Blaż Janc (VIVE), Aleix Gomez (Barca Lassa)

Zagłosuj także na najlepszego bramkarza (TUTAJ) oraz środkowego rozgrywającego (TUTAJ)!

ZOBACZ WIDEO Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

Który gracz był najlepszym prawoskrzydłowym w LM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • dziki ryj Zgłoś
  Trzeba było jeszcze dłużej ciągnąć beznadziejną ligę, na kadrę zostało więc kilka godzin, efekt mamy jaki mamy. Bezmozgowcy wystąp!!!
  • jerseyus Zgłoś
   Djukić im dalej w sezon, tym grał slabiej. Cupić też rzadko grał zjawiskowo jak w Kielcach. Poza tym ogrom jego bramek to karne. Według mnie w przeciągu całego sezonu na nominację
   Czytaj całość
   zasłuzyli:GomezJancHorvatoraz mimo, że nie jestem fanem żadnego z nich:Victor Tomasi Luc Abalo.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL