WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde

Julen Aguinagalde w doborowej stawce. Wybierz najlepszego obrotowego Ligi Mistrzów!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Julen Aguinagalde z PGE VIVE Kielce zdaniem EHF jednym z najlepszych obrotowych sezonu Ligi Mistrzów. Nominacje dostało też trzech zawodników młodszego pokolenia. Wybierz swojego faworyta i zagłosuj w naszym plebiscycie.

Hiszpana z PGE VIVE Kielce nie znajdziemy w czołówce strzelców, Julen Aguinagalde dzieli czas w ataku z Artsiomem Karalekiem, ale pomimo upływających lat nadal należy do europejskiego topu. Doświadczonemu obrotowemu wyrośli jednak poważni konkurenci.

Wybierz najlepszego prawoskrzydłowego Ligi Mistrzów!

Furorę zrobił Niemiec Jannik Kohlbacher. Mistrz Europy 2016 zachwycał w swoim pierwszym sezonie w Lidze Mistrzów, znakomicie rozumiał się z Andy'm Schmidem i w wielu meczach był liderem Rhein-Neckar Loewen. Andreas Nilsson odżył pod wodzą Davida Davisa (zresztą jak całe Veszprem) i przypominał siebie z najlepszych sezonów na Węgrzech. 

Wybierz najlepszego środkowego Ligi Mistrzów!

Nicolas Tournat z Nantes nie zadziwiał tak jak przed rokiem albo po prostu przyzwyczaił kibiców do swoich solidnych występów. Tak czy inaczej, to wciąż obrotowy wysokiej klasy, co postara się udowodnić także w barwach VIVE (od sezonu 2019/20). Bence Banhidi staje się powoli niezastąpiony w Picku Szeged. Haruje w obronie, daje dużo jakości w ataku, rzucił aż 75 bramek, a to znakomity rezultat jak na kołowego.


Nominowani przez EHF: Julen Aguinagalde (PGE VIVE Kielce), Jannik Kohlbacher (Rhein-Neckar Loewen), Bence Banhidi (Pick Szeged), Andreas Nilsson (Telekom Veszprem), Nicolas Tournat (HBC Nantes)

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy Legia powinna rozstawać się z Michałem Kucharczykiem? "Ma elkę w sercu"

Kto był najlepszym obrotowym sezonu w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL