Najnowsze Wyniki/Kalendarz
szkoleniowiec reprezentacji Polski, Leszek Krowicki Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: szkoleniowiec reprezentacji Polski, Leszek Krowicki

Leszek Krowicki po blamażu szczypiornistek: Zawiodłem i ja, i zawodniczki

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Porażka 19:33 z Serbkami niemal na pewno zatrzaśnie polskim szczypiornistkom drogę do MŚ 2019 i igrzysk w Tokio. - Mamy takie zawodniczki, jaki mamy - skomentował trener Leszek Krowicki.

Polki zagrały koszmarne spotkanie, jedno z najgorszych od początku trzyletniej kadencji Leszka Krowickiego. O ile nie najgorsze. W ataku odbijały się od serbskiej obrony, gubiły się pod własną bramką, wielokrotnie wyglądały na zupełnie zdezorientowane. Wynik 19:33 zamknął rywalizację jeszcze przed rewanżem w Lubinie (6 czerwca) ---> WIĘCEJ. 

- Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ale to nie powinno być usprawiedliwieniem. Zawiodłem ja, zawiodły zawodniczki, zawiódł zespół - powiedział selekcjoner w wywiadzie dla TVP Sport.

Bezpośrednio po meczu zirytowania nie ukrywała Kinga Achruk. - Jestem wściekła. W nasze poczynania wdała się niemoc i brak planu. Nie wiedziałam dokładnie, jak powinnam zagrać - skomentowała mecz dla TVP Sport. 

Brak awansu na MŚ 2019 w Japonii oznacza, że Polki stracą szansę na igrzyska w Tokio. Biało-Czerwone mogły znaleźć się w turnieju kwalifikacyjnym tylko wyłącznie w razie udanego występu podczas MŚ 2019.
ZOBACZ: VIVE po trzech latach gra o wielki tytuł

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. Tałant Dujszebajew: Wspomnienia z Kolonii? Pamiętam, że dwa lata z rzędu tam nie byliśmy

Czy kadra kobiet wymaga rewolucji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

 • OSKAR_B Zgłoś
  Staram się komentować na chłodno, dlatego odczekałem parę dni, ale moim zdaniem 3 lata ,,naszego" Leszka K. z polską kadrą to czas ,,wybitnie" stracony.Dostał kadrę z doświadczonymi
  Czytaj całość
  zawodniczkami (Grzyb,Kudłacz-Gloc,Achruk,Gawlik) dodatkowo młode, zdolne(Płaczek,Kobylińska), dołożył do tej układanki grającą na niezłym poziomie w Niemczech Bognę Sobiech, więc nie w personaliach należy upatrywać przyczyn równi pochyłej, która doprowadziła do katastrofy.Sama selekcja czy powołania nie są najgorsze, ale dramat to jest nakreślona taktyka na mecz, reagowanie na niekorzystny wynik(zmiany,czas), a przerwy na żądanie to nawet jakby zespół przegrywał 0:10 to ,,nasz" Leszek spokojnym tonem powiedziałby tak: trochę wyżej, Kobi to, Kinga tamto, jedziemy. Kto? Polki...Wiem, że w tej chwili jest już po grze w Igrzyskach Olimpijskich, ale problem jest gdzie indziej, bo ,,nasz" Leszek dalej chce kontynuować dzieło zniszczenia,a nikt w związku nie ma ochoty wręczyć mu dymisji. Co roku w grudniu, odpowiednio 2020,2021,2022 itd. dziewczyny będą mogły sobie powspominać, oj grałyśmy 2,3,4 itd. lata temu w wielkim turnieju, a teraz możemy sobie poszukać na kanale francuskim czy niemieckim transmisję z ME czy MŚ. Ja już to pisałem parę razy, ale się powtórzę dajcie kadrę Pawłowi Tetelewskiemu. Choć dla mnie ,,murowanym" kandydatem byłby też Robert Lis. Jeśli byłyby wyniki to nikt nie wypomniałby mu, że gra 10 zawodniczek z Lublina plus dokooptowana reszta. Spokojnie można łączyć pracę w klubie i kadrze. Przykład: poprzednik ,,naszego" Leszka K.-Kim R. Czemu piszę o panu K., jako ,,naszym" panu K., bo chyba komuś w związku zamarzył się polski trener, bo Duńczyk zbyt się ,,szarogęsił" i za mało okazywał szacunku nam wielce wybitnym działaczom związkowym z dziada-pradziada. Moim zdaniem może jako kibice, zróbmy akcję ,,#DYMISJA_LESZKA#" i wysyłajmy na tego maila nasz pewnego rodzaju wniosek: zprp@zprp.org.pl . Pewnie nikt tej poczty nie odbiera, ale ja się zastanawiam czy Leszek jest ojcem chrzestnym dzieci premiera Morawieckiego, że ma tak mocne ,,plecy w związku", bo ten ,,chłop" totalnie żyję w odrealnionym świecie swoich pragnień i fantazji.
  • Szelest Zgłoś
   Aby ten trener nie zawodził konieczna jest jego zmiana. Na pewno dobrze stałoby się gdyby reprezentację przejęła Sabinka. Po kilku miesiącach przekonalibyśmy się o słuszności jej
   Czytaj całość
   drogi .
   • Raven Zgłoś
    panie Krowicki, czemu jeszcze nie widzę żeby podał się pan do dymisji??? Chce Pan jeszcze z Watykanem i Antarktydą przegrać?!
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL