WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Uros Zorman

Nieoficjalnie: Uros Zorman odejdzie z VIVE. Słoweniec trenerem Vardaru

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Według bałkańskich mediów Uros Zorman, asystent Talanta Dujszebajewa w PGE VIVE Kielce, zostanie trenerem zwycięzcy Ligi Mistrzów, Vardaru Skopje.

Macedoński klub rozgląda się za trenerem, bo Roberto Garcia Parrondo nie wypełni kontraktu i wraz z początkiem lipca zostanie selekcjonerem reprezentacji Egiptu. 

Uros Zorman to były zawodnik VIVE. W czerwcu 2018 roku zakończył bogatą w sukcesy karierę i od sezonu 2018/19 pomaga Talantowi Dujszebajewowi w prowadzeniu mistrzów Polski. Jednocześnie jest też asystentem Veselina Vujovicia w reprezentacji Słowenii.

CZYTA: VIVE zainteresowane Polakiem

O zatrudnieniu Zormana w Vardarz Skopje niezależnie od siebie napisały portale delo.si, rakomet24.mk i g-sport.mk. Jak zapewniają dziennikarze, według ich źródeł to wielce prawdopodobny scenariusz. Drugą opcją, znacznie mniej możliwą, jest skuszenie selekcjonera Słoweńców Veselina Vujovicia. 

Delo.si twierdzi, że Zorman nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji i unika komentarzy do czasu spotkania z prezesem Servaasem. Słoweńca obowiązuje umowa do 2022 roku.

Zorman przez siedem lat grał w VIVE, wygrał z klubem Ligę Mistrzów w 2016 roku. Był to zresztą jego czwarty triumf w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na kontynencie - wcześniej zwyciężał z Celje i dwukrotnie z Ciudad Real. Uznaje się go za jednego z najlepszych środkowych ostatnich lat w Europie. 

Vardar zamierza powtórzyć utarty schemat - Słoweniec nie ma wielkiego doświadczenia na ławce, podobnie jak Parrondo, który w pierwszej samodzielnej pracy doprowadził klub do triumfu w Lidze Mistrzów (CZYTAJ)

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Bertus Servaas: Byliśmy daleko. Rywal był lepszy

Czy odejście Urosa Zormana byłoby stratą dla VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL