WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Michał Daszek

Ogromne osłabienie Orlenu Wisły i reprezentacji! Michał Daszek idzie pod nóż

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Michał Daszek przejdzie w najbliższych dniach operację barku. Prawoskrzydłowego zabraknie tym samym w nadchodzących meczach reprezentacji Polski.

O urazie 26-latka poinformowała Orlen Wisła Płock w środę rano. - Zaraz po ostatnim meczu finałowym Michał Daszek otrzymał wyniki przeprowadzonego wcześniej rezonansu magnetycznego. Wykazały one konieczność przeprowadzenia operacji prawego barku, którego ból zaczął poważnie przeszkadzać Michałowi w treningach i meczach. Zostanie ona wykonana w najszybszym możliwym terminie, czyli w tym przypadku 11 czerwca - głosi komunikat opublikowany na Twitterze.

Kontuzja prawoskrzydłowego to ogromny problem nie tylko dla klubu, ale także i Patryka Rombla. W związku z zabiegiem, Daszka zabraknie w nadchodzących meczach kadry z Kosowem i Izraelem. A to własnie w zawodniku Orlen Wisły selekcjoner reprezentacji Polski widzi reżysera gry Biało-Czerwonych (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Daszek ma za sobą bardzo udany sezon. Urodzony w Tczewie zawodnik został wybrany nie tylko najlepszym skrzydłowym, ale także najlepszym zawodnikiem całego sezonu w PGNiG Superlidze (więcej o nagrodach znajdziesz TUTAJ). Kosztowało go to jednak niemało wysiłku - harował praktycznie przez 60 minut w każdym meczu Nafciarzy, bowiem Xavier Sabate niechętnie korzystał z możliwości rotacji na jego pozycji.

Jak już wiadomo, mimo opuszczenia początku nowego sezonu, Orlen Wisła nie będzie szukać zastępcy dla swojego lidera. Więcej szans ma w tym czasie otrzymać Mateusz Góralski.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 111. Czy Denis Urubko dostanie zaproszenie na wyprawę na K2? Szef PHZ Piotr Tomala zabrał głos

Czy reprezentacja Polski wygra dwa najbliższe mecze, pomimo braku Michała Daszka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL