Najnowsze Wyniki/Kalendarz
 Dainis KristopansGetty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: Dainis Kristopans

EHF ogłosiła szczegóły nowego sezonu Ligi Mistrzów. Wkrótce znana obsada

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
25 czerwca okaże się, które zespoły przystąpią do rozgrywek Ligi Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała najważniejsze daty przyszłego sezonu.

Ledwo zakończyła się miniona edycja Ligi Mistrzów, a EHF pracuje już nad kolejnymi rozgrywkami. 12 czerwca mija termin aplikacji zainteresowanych drużyn. Polsce, z racji piątej pozycji w rankingu EHF, przysługuje miejsce dla mistrza kraju (PGE VIVE Kielce). O dziką kartkę będzie się jeszcze starać Orlen Wisła Płock i ma na nią dużą szansę. Co więcej, dzięki awansowi do fazy TOP 16 może wrócić do dwóch najlepszych grup Ligi Mistrzów. 

Po raz ostatni do rywalizacji przystąpi 28 zespołów, podzielonych na cztery grupy (od przyszłego roku zmiana zasad). Dwie pierwsze - A i B - będą składać się z 16 najlepszych ekip. Pozostałe drużyny trafią do dwóch sześciozespołowych grup "pretendentów" do elity. 

25 czerwca zostanie ogłoszona lista uczestników. 26 czerwca zaplanowano losowanie turniejów kwalifikacyjnych (o ile do nich dojdzie), dzień później losowanie fazy grupowej. 

Liga Mistrzów ruszy 11 września. Final4 odbędzie się 30-31 maja 2020 roku.

CZYTAJ: Ogromne osłabienie polskiej kadry

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Świetna wiosna Michała Pazdana. Wrócił do formy i czeka na mecze reprezentacji

Czy Wisła zasługuje na miejsce w grupie A lub B Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Czarcik Zgłoś
  Powiem szczerze, że nie rozumiem polityki EHF. Przy zmianie starego systemu na obecny było podane wyjaśnienie, że ma to służyć zwiększeniu popularności piłki ręcznej poprzez
  Czytaj całość
  zawitanie elitarnych rozgrywek do większej ilości krajów. W sumie może to miało sens, tylko potrzeba więcej cierpliwości - niestety efekt negatywny to taki, że w grupach A i B skład jest praktycznie stały i po trzech sezonach już wszyscy ze wszystkimi grali - trochę nudą zawiało. To jak teraz zmniejszą skład i zostawią podział na dwie grupy to dopiero będzie stagnacja. Jednak najlepsza chyba była ta starsza metoda - sporo drużyn, duża rotacja w grupach i jasne zasady.
  • jerseyus Zgłoś
   Nie wklejam linka, bo usuną, ale podaję dla zainteresowanych tytuł artykułu: All set for 2020 as club competition revamp agreed
   • jerseyus Zgłoś
    Znalazłem na stronie ehfu tekst z grudnia, w którym są podane zasady rozgrywek w sezonie 2020/21. O ile to jest aktualna wersja to będzie to wyglądało tak: znikną grupy C i D, ale w
    Czytaj całość
    grupach A i B zostanie po staremu czyli po 8 drużyn. Różnica będzie w fazie play-off. Do ćwierćfinału bezpośrednio awansują dwie najlepsze drużyny z obu grup, dwie ostatnie podobnie jak teraz odpadną, a reszta rozegra dwumecze na krzyż wg znanej zasady 3-6, 4-5, 5-4, 6-3. W ćwierćfinałach zwycięzcy spotkają się z tymi, którzy wyszli bezpośrednio. A dalej jak zwykle FF. Nie sądzę żeby były jakieś znaczące zmiany narodowościowe.Wydaje mi się, że te projekty były różne - z mniejszą i większą liczbą drużyn - ale ostatecznie została wersja aktualna z kosmetycznymi zmianami.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL