WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Aurelien Meunier / Na zdjęciu: Philip Stenmalm

Szwed i Węgier o krok od Orlenu Wisły Płock. Kontrakty lada dzień

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tak jak informowaliśmy, Philip Stenmalm zostanie zawodnikiem Orlenu Wisły Płock. Oprócz niego, do klubu trafi też Węgier Zoltan Szita.

O Szwedzie pisaliśmy już w połowie kwietnia. Stenmalm jakiś czas temu przeszedł testy medyczne w Płocku, ale wątpliwości budził stan jego barku, stąd transfer z Pays d'Aix był w zawieszeniu przez kilka tygodni. Ostatecznie Orlen Wisła Płock zdecyduje się na zakontraktowanie lewego rozgrywającego, mogącego być też ważnym elementem defensywy. 

ZOBACZ: Vardar walczy o przetrwanie

27-latek to MVP mistrzostw świata juniorów 2013 i wielokrotny reprezentant kraju. Brał udział m.in. w ME 2016 i MŚ 2017, podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro rzucił Polakom osiem bramek w meczu fazy grupowej. Grał w hiszpańskim Naturhouse La Rioja, duńskim KIF-ie Kolding, a w 2018 roku trafił do Francji. W trakcie pobytu w Pays d'Aix spełniał głównie rolę defensora.

Pozyskanie Szweda zostanie ogłoszone 10 czerwca, tak jak transfer Węgra. Zoltan Szita ma 21 lat, jest lewym rozgrywającym, wychowanym w Veszprem. W 2017 roku został wypożyczony do Balatonfuredi KSE. W słabszym klubie przebił się do siódemki. Ba, grał na tyle dobrze, że trafił do siódemki sezonu ligi węgierskiej. Madziar jest też reprezentantem kraju, był na kadrze na MŚ 2019. 

Według naszych informacji, ich transfery zatwierdziła Rada Nadzorcza. W Płocku zastąpią odchodzących Tomasza Gębalę i Dana-Emila Racotea.

W drużynie Nafciarzy zagrają też Niko Mindegia, Alvaro Ruiz, Ivan Stevanović i Leon Susnja. 

Wisła stawia na wychowanka

ZOBACZ WIDEO Wyrok na Leszka Krowickiego. "To były stracone lata"

Czy to transfery na miarę Wisły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL