Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Jurkiewicz (z prawej) WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Mariusz Jurkiewicz (z prawej)

Sensacyjny powrót? Mariusz Jurkiewicz może jednak zostać w VIVE

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mariusz Jurkiewicz w kolejnym sezonie zawodnikiem VIVE Kielce? To możliwe. Prezes Bertus Servaas rozważa kolejny kontrakt dla byłego reprezentanta Polski, który miał pożegnać się z klubem.

Kilka miesięcy temu mistrzowie Polski ogłosili, że Jurkiewicz nie przedłuży kontraktu i po czterech latach opuści VIVE. Zawodnik dogadał się z Wybrzeżem Gdańsk, miał przenieść się do Trójmiasta, ale ten plan może nie wypalić. W Gdańsku nie przelewa się i nie wiadomo, czy klub będzie stać na zakontraktowanie zawodnika tej klasy.

W tej sytuacji do gry włączyło się... VIVE. Do Lipska odszedł Marko Mamić i prezes Bertus Servaas musi rozglądać się za nowym obrońcą. Solidnych kandydatów nie ma wielu, więc wrócił temat Jurkiewicza, pełniącego do tej pory ważną rolę w defensywie. Poza tym mógłby obsadzić dwie pozycje w ataku.

- Potwierdzam, rozważamy nowy kontrakt dla Mariusza, ale sprawy są skomplikowane, chociażby dlatego, że podpisał już umowę z Wybrzeżem. Nie mówię jednoznacznie, że zostanie z nami, mamy 2-3 innych kandydatów, ale jest poważną opcją - wyjaśnia Servaas.

Angaż 37-latka byłby sporym zaskoczeniem, zwłaszcza że w swoim sztabie trenerskim widział go selekcjoner kadry Patryk Rombel. Grając na trzech frontach, znacznie trudniej pogodzić ewentualną nową rolę z karierą zawodniczą.

ZOBACZ WIDEO Leszek Krowicki na wylocie. "Czas na trenera zza granicy"

Czy chciałbyś, by Jurkiewicz został w VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • KANAP Zgłoś
  Miało dwóch sponsorów podpisać umowy zaraz po LM i gdzie oni są?
  • warjato Zgłoś
   No to z Jurkiewiczem w składzie dalej rywale będą wchodzić w nas jak w masło. Mieliśmy jedną z najgorszych obron w zakończonym sezonie a zapowiada się że blok obronny może być
   Czytaj całość
   jeszcze gorszy... Oby jednak udało się ściągnąć jakiegoś klasowego obrońce bo znowu będą męczarnie.
   • Golden_CK Zgłoś
    Pod koniec sezonu Jurkiewicz grał bardzo dobrze. Oczywiście chodzi mi o defensywę (wystarczy spojrzeć np. na mecz z PSG w Kielcach). Zobaczymy jak klub to rozwiąże.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL