WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: drużyna Piotrcovii

Brazylijskie wzmocnienia Piotrcovii

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
29-letnia Danielle Cristina Joia i o rok młodsza Victoria Macedo zostały nowymi zawodniczkami Piotrcovii. Brazylijki podpisały z piotrkowskim klubem kontrakty i 17 lipca wezmą udział w pierwszym treningu zespołu Krzysztofa Przybylskiego.

Danielle Cristina Joia może grać na prawym bądź lewym rozegraniu, zaś Macedo występuje na środku i lewym rozegraniu. Ostatnio występowała w hiszpańskiej Rocasa Gran Canaria, a w sezonie 2016-2017 reprezentowała barwy Vistalu Gdynia. Joia grała natomiast w brazylijskich klubach - ostatnio była zawodniczką hiszpańskiego BMC Liberbank Gijon. Ma na swoim koncie kilka medali krajowych rozgrywek oraz mistrzostwo Uniwersjady w 2014 roku.

Jak zapowiada prezes Piotrcovii Marek Ostrowski, nie są to ostatnie wzmocnienia drużyny. Kolejne nazwiska nowych zawodniczek powinniśmy poznać niebawem. Przypomnijmy, że Piotrcovia będzie miała nowy sztab szkoleniowy. Pierwszym trenerem zespołu został Krzysztof Przybylski, a jego asystentem będzie Konrad Szczukocki. Pierwsze zajęcia planowane są na 17 lipca.

Zobacz także: Debiutanci na mecz z Kosowem

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich odpowiada na krytykę dziennikarzy. "Mamy komplet zwycięstw i 12 punktów. Trudno na cokolwiek narzekać"

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL