Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Strząbała na ławce PGE Vive Kielce WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Tomasz Strząbała na ławce PGE Vive Kielce

Tomasz Strząbała odejdzie z MMTS-u Kwidzyn. "Rozmawiam z zarządem o rozwiązaniu umowy"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tomasz Strząbała nie poprowadzi MMTS-u Kwidzyn w kolejnym sezonie PGNiG Superligi. Trener, który zajął z zespołem czwarte miejsce w rozgrywkach, poprosił o skrócenie obowiązującej umowy

Latem zeszłego roku Tomasz Strząbała po raz pierwszy został samodzielnym trenerem wśród seniorów, po wielu latach asystentury w PGE VIVE Kielce przejął MMTS Kwidzyn. Wprowadził niedoceniany zespół do półfinału Superligi kosztem Górnika Zabrze, był o krok od brązowego medalu. Pomimo znakomitego sezonu, nie zostanie w Kwidzynie na kolejne miesiące.  

ZOBACZ: Francuz oficjalnie w VIVE

Jego kontrakt obowiązuje do 2020 roku, ale trwają rozmowy w sprawie wcześniejszego rozwiązania. - Mam taki zapis w umowie i zamierzam z niego skorzystać. Jeśli uda się nam porozumieć, to będę wkrótce wolnym trenerem. To nie jest tak, że odchodzę z MMTS-u, bo dostałem super ofertę z innego klubu. Spędziłem pierwszy rok poza domem,to był dla mnie swego rodzaju test. Teraz chcę poświęcić rodzinie więcej czasu - wyjaśnia. 

I dodaje: - Jestem bardzo zadowolony z pracy w Kwidzynie. Zrobiliśmy zdecydowanie wynik ponad stan, nikt na nas nie stawiał. Nie mam żadnych zastrzeżeń do klubu, po prostu uznałem, że więcej nie jestem w stanie już osiągnąć, może inny szkoleniowiec tego dokona. 

Szok i smutek po śmierci Nowińskiego

Wiele mówiło się o ofertach dla Strząbały, ale sam zainteresowany prostuje: - Czytałem o Stali Mielec. Do żadnych konkretnych rozmów nie doszło. Jakieś zapytania z zagranicy się pojawiają, ale to nic wiążącego. Gdy rozstanę się z MMTS-em, to będę myślał o przyszłości.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Efektowna wygrana przysłoniła mankamenty kadry? "Nie chwalmy piłkarzy za bardzo"

Czy jesteś zdziwiony odejściem Strząbały z MMTS-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL