Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Gwardii Opole Materiały prasowe / Gwardia Opole / Na zdjęciu: zawodnicy Gwardii Opole

Szeroka kadra Gwardii Opole. Michał Scisłowicz dołączy do brązowych medalistów Superligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Gwardia Opole będzie miała aż sześciu skrzydłowych. Obsadę lewej strony uzupełni absolwent SMS-u ZPRP Gdańsk i reprezentant Polski juniorów, Michał Scisłowicz.

- Nie można przegapić takiego talentu - wyjaśnił nam dyrektor sportowy Gwardii OpoleTomasz Wróbel, zapytany o powód ściągnięcia trzeciego lewoskrzydłowego. - Poza tym chcemy mieć szeroką kadrę - dodaje. Brązowi medaliści Superligi będą także występować w Pucharze EHF. 

Michał Scisłowicz to jeden z najbardziej obiecujących graczy z rocznika 2000. Jest etatowym reprezentantem Polski juniorów, a w niedawno zakończonym sezonie był ósmym strzelcem grupy A I ligi z 112 golami na koncie. Trenerzy grup młodzieżowych wielokrotnie podkreślali, że to zawodnik o ogromnych możliwościach. 

W Opolu będzie rywalizował o plac z niewiele starszymi Michałem Milewskim i Karolem Siwakiem.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Kaczkan: Zachowanie Urubki na K2 oceniam negatywnie. To nie powinno mieć miejsca

ZOBACZ: Strząbała blisko pracy w Superlidze Kobiet

Tłok zapanuje także na prawym skrzydle. Kilka tygodni temu kontrakt przedłużył Patryk Mauer, w Gwardii pozostanie też Michał Lemaniak, a po okresie nauki w SMS-ie Gdańsk do Opola wróci Filip Stefani i znajdzie miejsce w szerokiej kadrze. 

W zespole nie dojdzie już raczej do wielkich zmian, choć rozważano jeszcze ściągnięcie rozgrywającego, który zapełniłby lukę po Antonim Łangowskim (zagra w Azotach). Większa odpowiedzialność spadnie na młodzież, Jędrzeja Zieniewicza, Dariusza Skraburskiego czy Mateusza Morawskiego.

Do Gwardii przejdzie prawdopodobnie obrotowy Karol Małecki. 

Czy Michał Scisłowicz to jeden z najbardziej utalentowanych skrzydłowych w kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL