Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur SiódmiakWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Siódmiak

Artur Siódmiak po meczach kadry: wstyd na całą Europę

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Ostatnie mecze polskiej kadry piłkarzy ręcznych - remis i niewysoka wygrana z dużo słabszymi rywalami - wywołała burzę w środowisku. Mocnych słów nie szczędził także Artur Siódmiak.

Reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych zremisowała w Kosowem (czytaj TUTAJ >>) i wymęczyła wygraną z Izraelem (więcej informacji TUTAJ >>). Dało nam to awans na mistrzostwa Europy, jednak wywołało falę krytyki odnośnie formy kadrowiczów.

Najwięcej krytycznych słów pojawiło się po meczu z Kosowem (czytaj TUTAJ >>). Reprezentację tego kraju tworzą zawodnicy grający niemal w komplecie na zasadach półamatorskich. Tym bardziej dziwna była postawa naszych zawodników, którzy męczyli się z nisko notowanym rywalem.

Słowa krytyki płyną także z ust Artura Siódmiaka, byłego reprezentanta Polski. - Kosowo i Izrael to europejska trzecia liga. Jeśli chodzi o potencjał sportowy, to bijemy ich na głową. Tymczasem wcale tego nie pokazaliśmy, graliśmy pod każdym względem fatalnie. Jako byłemu reprezentantowi było mi po prostu wstyd - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Brakuje mi sportu, ale dziś liczy się tylko rodzina

I wymieniał: że nie zdobywaliśmy goli z kontry, że źle graliśmy w obronie, że niedbale w ataku, że błędy. Dodał, że w Kosowie nie ma nawet ligi piłkarzy ręcznych.
- Dlatego też nie przyjmuję żadnych usprawiedliwień. Remis z Kosowem to jest wstyd na całą Europę, to się nie powinno zdarzyć - dodał Siódmiak w "Rzeczpospolitej".

Ze słów byłego kadrowicza można wnioskować, że być może nie wszyscy reprezentanci grają w kadrze na 100 procent i nie walczą na parkiecie do upadłego. Dodatkowo w zespole brakuje lidera, który mobilizowałby kolegów w trudnych momentach.

- Jeśli ktoś się wyróżnia w lidze, to żeby błyszczał też na mistrzostwach Europy, musi zagrać dwa razy lepiej niż na co dzień. Do tego potrzeba doświadczenia, walki z najlepszymi i ciężkiej pracy nad sobą - oto recepta Siódmiaka.

Komentarze (3):

 • pan.artur Zgłoś
  Pan Siódmiak bardzo delikatnie wypowiedział się o dzisiejszej reprezentacji. Najciekawsze byłoby usłyszeć od pozostałych naszych wybitnych zawodnikow, co oni sądzą na ten temat.
  Czytaj całość
  Pomijam Pana Bartka Jureckiego, Marcina Lijewskiego bo sami są trenerami, nie będą s..ć we własne gniazdo. Czy Pan Szmal, pomocnik Pana Rombla, nie wstydzi się że również on ponosi odpowiedzialność za ten styl? Jest trenerem bramkarzy, ale jednak w kadrze.
  • Mariusz7 Zgłoś
   Siódmiak genialnym zawodnikiem nie był, a technicznie to nawet do rzemieślnika mu było daleko, lecz braki nadrabiał zaangażowaniem i on na parkiet wychodził by umierać 'za Orzełka' jak
   Czytaj całość
   wszyscy tamci chłopacy. Dziś w kadrze nie widać wielkich umiejętności, ale jeszcze gorzej jest z tą chęcią do 'umierania' i to jest w tym najsmutniejsze.
   • Józek z Lasu Zgłoś
    Jaki on modny ... brodę ma ...

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL