WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej

Kwidzyn doczekał się meczu kadry. Inauguracja el. ME 2020 na Pomorzu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kwidzyn będzie gospodarzem spotkania kadry szczypiornistek. Pod koniec września Polki zainaugurują eliminacje mistrzostw Europy 2020. Pierwszym rywalem Wyspy Owcze.

Do tej pory w Kwidzynie odbywały się głównie imprezy młodzieżowe, ale miasto wyrasta na główny ośrodek piłki ręcznej w regionie. To tam - pomimo protestów rodziców - zacznie funkcjonować przeniesiona z Gdańska Szkoła Mistrzostwa Sportowego. To stamtąd pochodzi selekcjoner kadry szczypiornistów Patryk Rombel

Kwidzyn doczekał się też roli gospodarza w spotkaniu reprezentacji. Biało-Czerwone zagrają tam z Wyspami Owczymi na inaugurację el. ME 2020 (25 września). Rywalkami Polek są jeszcze Ukrainki i Rumunki. Pozostałe mecze w naszym kraju odbędą się w 2020 roku, gospodarze nie zostali jeszcze wyłonieni. 

Odrębną kwestię stanowi obsada ławki trenerskiej. Wkrótce ZPRP przeanalizuje efekty trzyletniej pracy Leszka Krowickiego. Selekcjoner ani razu nie wyszedł z grupy w trzech startach w wielkich imprezach, a niedawno Polki pożegnały się z marzeniami o udziale w MŚ 2019 i igrzyskach w Tokio.


ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Czy Kwidzyn to właściwa lokalizacja dla spotkania kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL