Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dejan Milosavljev Getty Images / TF-Images/TF-Images / Na zdjęciu: Dejan Milosavljev

Zaskakujący transfer Vardaru. Łotewski bramkarz za Dejana Milosavljeva

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Z Vardarem Skopje łączono znanych bramkarzy, ale zwycięzcy Ligi Mistrzów zdecydowali się na niespodziewany wybór. Nowym golkiperem został Łotysz Arturs Kugis.

Znalezienie nowego bramkarza było jednym z priorytetów. Dejan Milosavljev, bohater ostatniego sezonu Ligi Mistrzów, skorzystał z oferty Fuechse Berlin i spróbuje podbić Bundesligę. Z Vardarem Skopje łączono Filipa Ivicia z VIVE i przede wszystkim Nikolę Portnera z Montpellier, ale obaj znani bramkarze nie trafili ostatecznie do Skopje. 

Trzech lewoskrzydłowych w Puławach

Kontrakt podpisał anonimowy dla większości kibiców Arturs Kugis. To Łotysz z niemieckiego drugoligowca TV Grosswallstadt. 26-latek nie wyróżniał się nawet na tle innych golkiperów 2. Bundesligi, ale rozgrywał świetne mecze w kadrze i pomógł reprezentacji awansować na ME 2020 (po raz pierwszy w historii). W Skopje dołączy do rodaka, jednego z liderów Vardaru, Dainisa Kristopansa. 

Kugis stworzy duet z Algierczykiem Khalifą Ghedbane. Na tle innych drużyn z czołówki obsada wygląda mocno przeciętnie, ale podobne obawy pojawiły się przed sezonem 2018/19, gdy w składzie pojawił się szerzej nieznany Milosavljev. 

To początek zmian w Vardarze. Klub jak dotąd zakontraktował nowego trenera Davida Pisonero i obrotowego Siergieja Gorpiszyna. Odeszło kilka gwiazd, m.in. Vuko Borozan (Veszprem), Igor Karacić (VIVE) czy trener Parrondo (reprezentacja Egiptu).

Azoty dopinają dwa transfery

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki o brutalnej stronie sportu. "Człowiek miał wszystkiego dość"

Czy jesteś zaskoczony/a wyborem Vardaru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL