WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Trener Dariusz Tomaszewski i jego wychowankowie

ZPRP poszedł na kompromis. Dwa roczniki skończą SMS w Gdańsku

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rodzice uczniów SMS-u Gdańsk mogą być zadowoleni. Ich dzieci ukończą edukację w dotychczasowej szkole. Nowy nabór odbędzie się do tworzonego SMS-u w Kwidzynie.

Kilkanaście dni temu władze ZPRP spotkały się z rodzicami uczniów i przedstawiły projekt przeniesienia Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Kwidzyna. Pomysł spotkał się z protestami, rodzicom i młodym zawodnikom bardzo zależało na ukończeniu gdańskiego SMS-u. 

Znana kadra Pogoni Szczecin

ZPRP poinformował, że uczniowie będą mogli dokończyć naukę w dotychczasowej szkole, mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 77. Dotyczy to roczników 2001 i 2002, które rozpoczęły już edukację. 

- Dziękujemy rodzicom i uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość, a władzom Gdańska oraz dyrekcji XXI Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za współpracę i pozytywną odpowiedź na nasz wniosek. Okres przejściowy pozwoli naszym uczniom w spokoju i bez konieczności przeniesienia do innego miasta dokończyć naukę w dotychczasowym miejscu. Z kolei klasy pierwsze będą się uczyć w nowej lokalizacji naszej szkoły. Zapewniamy, że od początku zależało nam, by rozwiązać ten problem z korzyścią dla uczniów i ich rodziców. Dziękujemy też władzom Kwidzyna za otwartość na piłkę ręczną, naszą szkołę i młodzież -  mówi Henryk Szczepański, wiceprezes ZPRP.

Ogłoszono podział na koszyki przed losowaniem Ligi Mistrzów!
Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku powstała w 1997 roku. Od ponad 20 lat kształci reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz większość zawodników Superligi.

ZOBACZ WIDEO Hejt na Joannę Jóźwik: "Jeszcze biegasz, czy już tylko celebrytka?"

Czy popierasz tę decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL