Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Romain Lagarde (przy piłce)

Wieści z Francji. Reprezentant jedną nogą w Bundeslidze, umowa z gigantem telewizyjnym

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Romain Lagarde, jeden z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia na świecie, najprawdopodobniej przeniesie się wkrótce do Rhein-Neckar Loewen. Francuska piłka ręczna zyskała z kolei możnego sponsora.

W Mannheim od kilku tygodni pracują nad przyspieszonym ściągnięciem Romaina Lagarde'a. Tak czy siak, Francuz zagra w barwach Rhein-Neckar Loewen. Na razie jego umowa obowiązuje od 2020 roku, ale Lwy czynią starania, by ściągnąć rozgrywającego już teraz. 

Według dziennika "L'Equipe", na stole leży oferta opiewająca na 260 tys. euro. Nie jest to kwota oszałamiająca nawet jak na standardy piłki ręcznej, ale świadczy o dużym zdeterminowaniu RNL skoro za takie pieniądze zamierzają przyspieszyć transfer. HBC Nantes zgodziło się na tę propozycję, do ustalenia pozostały szczegóły.

ZOBACZ: Legenda Wisły zakończyła karierę

Wpływy za Lagarde'a będzie można wykorzystać do sfinalizowania negocjacji z następcą. Na celowniku są reprezentant Niemiec Fabian Boehm, Duńczyk Nikolaj Markussen i wielce utalentowany Elohim Prandi z Nimes. 

21-letni Lagarde to jeden z najzdolniejszych Francuzów. W sezonie 2017/18 zrobił furorę w Lidze Mistrzów, poprowadził Nantes do sensacyjnego finału i przebojem wdarł się do reprezentacji. 

Co do francuskiej piłki ręcznej - w tamtejszej lidze pojawią się naprawdę spore pieniądze. Gigant telewizyjny BeIn Sports przejął prawa do transmisji rozgrywek i pojawiły się obawy, że przyszłości dojdzie do konfliktu interesów z władzami EHF. Nadawca może narzucić terminy spotkań, które pokryją się z meczami Ligi Mistrzów. Przed tym samym problemem stanęli niedawno Niemcy. Rhein-Neckar Loewen musiało nawet wybierać, czy narazić się na wielkie straty w związku z przełożeniem niemieckiego klasyku z THW Kiel, czy wysłać do Kielc juniorów. Lwy wybrały drugi wariant, co przyspieszyło decyzję EHF o zredukowaniu miejsc w Lidze Mistrzów dla przedstawicieli Bundesligi.

Trzech prawoskrzydłowych w Górniku

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson o swoim stosunku do marihuany. "Pomaga nam lepiej wykorzystywać nasz potencjał"

Czy Romain Lagarde to największy francuski talent?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL