Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin)Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin)

Nieoficjalnie: tylko osiem drużyn w Superlidze Kobiet

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Wygląda na to, że potwierdzą się krążące od kilku tygodni plotki. Pierwszy etap licencyjny w PGNiG Superlidze przeszło jedynie osiem zespołów, co oznacza, że liga będzie prawdopodobnie uboższa od cztery zespoły.

Sezon 2019/20 będzie pierwszym, w którym PGNiG Superligą zyska szyld rozgrywek zawodowych. Kryteria licencyjne są bardziej wymagające niż dotychczas, m.in. minimalny budżet musi wynosić 1,5 mln złotych, wprowadzono też dodatkowe obostrzenia w kwestii zaległości. 

CZYTAJ: Legenda zostaje w Płocku

W porównaniu do zeszłego sezonu z listy uczestników ubędą prawdopodobnie SPR Pogoń Szczecin, UKS PCM Kościerzyna, KPR Jelenia Góra i Korona Handball Kielce. W Szczecinie podjęto intensywne próby ratowania klubu, ale pomimo zapowiedzi o wejściu potencjalnego sponsora, Pogoń nie dostała licencji na występy w Superlidze. Akces zapowiadała też drużyna z Kościerzyny, ale nie zebrała niezbędnych środków. Niespodziewanie to samo tyczy się Korony. Władze KPR-u Jelenia Góra zapowiedziały kilka tygodni temu, że nie spełnią wymogów finansowych i nie będą starać się o udział w rozgrywkach. Zespołom przysługuje jeszcze odwołanie, o ile w ogóle zgłosiły się do procesu.

ZOBACZ: Wisła bez de Toledo!

Na najwyższy szczebel wskoczy pierwszoligowiec SPR JKS Jarosław, od dawna pracujący nad składem na Superligę. Pozostałe siedem drużyn bez zmian - MKS Perła Lublin, Metraco Zagłębie Lubin, Energa AZS Koszalin, KPR Gminy Kobierzyce, Start Elbląg, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski i KPR Ruch Chorzów.

Nadal nie wiadomo, w jakim systemie odbędą się rozgrywki. Rozważano m.in. cztery serie każdy z każdym.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy ośmiozespołowa Superliga jest optymalna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • alonso Zgłoś
  4 drużyny będą toczyć jakąś tam walkę. Perła i Zagłębie poza zasięgiem. Na resztę meczy ciężko będzie się zmobilizować żeby iść. I to jest dramat. Bo co ma przyciągnąć
  Czytaj całość
  kibica ? Takie rozwarstwienie poziomów w lidze to kolejny gwóźdź do trumny tej dyscypliny.
  • bigestfun Zgłoś
   8 drużyn to dramat.Jeszcze 10 to ok.Teraz będzie kombinowanie każdy z każdym po 4 razy,bez sensu.
   • Andrzej Pawelec Zgłoś
    Problem nie jest ilość drużyn, bo osiem na pierwszy sezon to całkiem dobrze, ale problemem jest , że wśród tych ośmiu jest takie rozwarstwienie. Z góry można napisać jakie dwie
    Czytaj całość
    drużyny zajmą dwa pierwsze miejsca.A Kobierzyce, Piotrcovia, Ruch i Jarosław raczej miejsca 5-8.Chyba, że brak startu kilku drużyn w ekstraklasie spowoduje, że te kluby trochę się wzmocnią. Może zawodniczki wrócą ze SzczecinaNatomiast uważam, że to słuszny krok, może teraz tylko osiem, ale może za rok będzie już 10 albo 12
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL