Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szczypiorniści Spójni Gdynia Materiały prasowe / Spójnia Gdynia / Szczypiorniści Spójni Gdynia

To już plaga. Niepewny los szczypiornistów Arki Gdynia

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Arka Gdynia może wkrótce podzielić los GTPR-u. Spadkowicz z Superligi nie zabezpieczył budżetu i musi liczyć na pomoc miasta. Realną groźbą jest upadek klubu.

Po dwóch latach na najwyższym szczeblu Arka Gdynia pożegnała się z Superligą, przegrywając utrzymanie po serii rzutów karnych z Wybrzeżem Gdańsk. Już wtedy, delikatnie ujmując, drużyna nie należała do krezusów. Spekulowano, że nawet w razie utrzymania, nie uda się uzbierać wymaganego budżetu. Prawdziwe problemy zaczęły się po spadku. 

- Na ten moment przygotowaliśmy połowę budżetu, niezbędnego do startu w I lidze. Chcieliśmy walczyć o powrót do Superligi, większość zawodników zadeklarowała chęć występów, ale na razie nie jesteśmy w ogóle pewni, czy wystartujemy - przyznaje prezes Lech Ramczykowski.

Arkę może uratować tylko pomoc ratusza. W przeciwnym razie, seniorska piłka ręczna w Gdyni upadnie. - Bez pomocy miasta nie ma mowy o starcie. Liczymy, że połowę naszego budżetu będą stanowiły środki miejskie - dodaje prezes.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]


ZOBACZ: Możny sponsor nadal z VIVE

Nad gdynianami wisi topór, w ciągu tygodnia zapadnie werdykt w sprawie dalszego funkcjonowania klubu. Jeśli miasto nie zapewni finansowania, to Arka podzieli los wielu trójmiejskich zespołów. 

Jesienią 2018 roku upadł GTPR Gdynia. Mistrzynie Polski z sezonu 2016/17 przez wiele miesięcy nie otrzymały wynagrodzeń, zespoły juniorskie trenowały w fatalnych warunkach, a prezes Marek Gutteter był nieuchwytny dla mediów. W końcu GTPR stracił licencję i nie dokończył rozgrywek. Kilkanaście miesięcy wcześniej z udziału w Superlidze zrezygnował AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

W XXI wieku rozwiązano też Start Gdańsk i AZS AWFiS Gdańsk. Dużo mówi się też o niestabilnej sytuacji finansowej uczestnika PGNiG Superligi, Energi Wybrzeża Gdańsk. 

CZYTAJ: Upadki klubów, czyli chleb powszedni w polskiej piłce ręcznej

Czy uważasz, że Arkę uda się uratować?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL