Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Azotów PuławyMateriały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: drużyna Azotów Puławy

Trzy męskie zespoły w Pucharze EHF. Azoty Puławy z dziką kartą!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tak dużej reprezentacji w Pucharze EHF nie mieliśmy chyba nigdy. Azoty Puławy dostały "dziką kartę" od europejskich władz, co oznacza, że dołączyły do Górnika Zabrze i Gwardii Opole, które były pewne udziału w rozgrywkach.

EHF ogłosiła wszystkich uczestników rozgrywek. KS Azoty Puławy znalazły się w tym gronie, chociaż polska federacja wyczerpała już swoje dwa miejsca. Prezes Jerzy Witaszek starał się jednak o udział w Pucharze EHF i dopiął swego - pomimo dopiero szóstego miejsca w Superlidze Azoty zagrają o drugie pod względem hierarchii
europejskie trofeum. W dwóch poprzednich edycjach puławianie rywalizowali w fazie grupowej. 

ZOBACZ: Niewrzawa ma oferty z Hiszpanii

W rundach kwalifikacyjnych, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, znalazło się miejsce dla NMC Górnika Zabrze i Gwardii Opole. Zabrzanie zaczną rywalizację - tak jak Azoty - od II rundy. Gwardziści będą mieli przed sobą tylko jedną przeszkodę (III runda kwalifikacji). 

Losowanie przeciwników zaplanowano 16 lipca. W fazie grupowej po raz ostatni zagra 16 zespołów, od przyszłego roku Puchar EHF czeka rewolucja - zmieni nazwę na Ligę Europejską, a dotychczasowy Puchar EHF zastąpi Challenge Cup. 

Nowe informacje w sprawie tragedii po ME w Starych Jabłonkach

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik wreszcie biega. "Potrzebowałam mocnej głowy"

Czy Azoty awansują do fazy grupowej Pucharu EHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL