Najnowsze Wyniki/Kalendarz
 Dainis KristopansGetty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: Dainis Kristopans

Kolejne niespodziewane nazwisko w Vardarze Skopje. Nieznany Słoweniec z kontraktem

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Takiego ruchu nie spodziewał się chyba nikt. 21-letni Słoweniec Domen Sikosek Pelko z ligi austriackiej dołączy do zwycięzców Ligi Mistrzów, Vardaru Skopje.

Transferem byli zaskoczeni nawet Słoweńcy, zorientowani przecież w swoich talentach. Domen Sikosek Pelko ostatni sezon spędził... w 2. lidze austriackiej, gdzie jego ekipa Bruck dotarła do półfinału. Młody obrotowy zaimponował jednak w statystykach, rzucił 78 goli w 18 meczach. 

ZOBACZ: Chrobry domknął kadrę

21-latek jest wychowankiem Trebinje Trimo, czyli tego samego klubu co Stas Skube. Starszy rodak ma mu pomóc w adaptacji w nowym środowisku. O regularną grę będzie jednak trudno - pewniakiem do miejsca w ataku jest Stojancze Stoiłow, Vardar Skopje wiąże też duże nadzieje z Siergiejem Gorpiszynem.

Transfer Słoweńca to pokłosie fiaska rozmów z Motorem Zaporoże. Vardar oddał Glieba Kałarasza, Rosjanin podpisał kontrakt, ale zwycięzcy Ligi Mistrzów namyślili się i chcieli ściągnąć kołowego z powrotem. Problemem okazała się zaporowa cena. 

ZOBACZ: Podwójny transfer w Lubinie?

Vardar ściągnął jak na razie dwóch zawodników z europejskiego topu, Jose Guilherme de Toledo z Wisły i Pawieła Atmana z Hannoveru. Reszta graczy - bramkarz Arturs Kugis, młody Macedończyk Dimitar Dimitrioski i Gorpiszyn - dopiero przebija się do poważnej piłki ręcznej. Na dorobku jest też nowy trener, Hiszpan David Pisonero.

ZOBACZ WIDEO: Forma Piątka i Milika mobilizacją dla Lewandowskiego? "Współpracujemy, a nie rywalizujemy. Zyskują wszyscy"

Czy podobają ci się transfery Vardaru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL