Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy CieplińskiWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Jerzy Ciepliński w nowej roli. Będzie koordynował kobiece kadry młodziezowe

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jerzy Ciepliński, dotychczasowy krajowy koordynator Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, od lipca pełni nową funkcję - trenera metodyka koordynującego szkolenie pionu żeńskiego młodzieżowych kadr narodowych.

Wraz z początkiem 2019 roku Jerzy Ciepliński został mianowany koordynatorem flagowego projektu ZPRP - Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, mających poprawić wyszukiwanie i przygotowanie młodych talentów jeszcze przed rozpoczęciem nauki w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Po kilku miesiącach zwolnił stanowisko i zajmie się kadrami młodzieżowymi kobiet. 

ZOBACZ: Istotna zmiana w Superlidze

- Po prostu uznaliśmy, że lepiej czułbym się w roli koordynatora żeńskich kadr - mówi Ciepliński, który dwa razy prowadził kadrę seniorek, a w 1998 roku zajął z nią najwyższe miejsce w historii (5. pozycja). 

- Niektórzy mówią, że polska piłka ręczna przechodzi zmianę pokoleniową, ale ja uważam, że to kryzys. Nie zgadzam się jednak z tym, że nasze kadry młodzieżowe nie są w stanie walczyć z europejską czołówką. Postawiłem sobie za cel, by za jakiś czas reprezentacje notowały lepsze wyniki - kontynuuje. 

Trener Ciepliński będzie opracowywał wytyczne szczegółowych planów szkoleniowych i kontrolował ich wprowadzanie, zajmie się też nadzorem nad realizowaniem zadań żeńskich młodzieżowych kadr narodowych oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Swoją funkcję będzie sprawować pod nadzorem oraz przy uwzględnieniu strategicznych decyzji szkoleniowych trenera głównego kadry narodowej seniorek oraz pionu szkolenia w ZPRP.
ZOBACZ: Ivić jednak w 2. Bundeslidze

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

Czy Jerzy Ciepliński to właściwa osoba do roli koordynatora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Observator Zgłoś
  Jako "nowicjusz" w oglądaniu tej dyscypliny zadaję pytanie otwarte : - na czym będzie polegać ta praca,- za co konkretne będzie odpowiadać p. JC i z czego będzie rozliczany ?
  • rogoMKS Zgłoś
   Ciepliński wielki macher, po Kimie jeździł jak po burej suce, a sam jedyne co osiągnął to wzrost wpływów na konto, bo odkąd dostał fuchę, to nagle i problemy z pzpr w magiczny
   Czytaj całość
   sposób zniknęły.
   • Grieg Zgłoś
    Zdaje się, że dotychczas wspomnianą koordynacją miał zajmować się selekcjoner, więc Ciepliński w pewnym sensie przejął część kompetencji Krowickiego. Ta nominacja się obroni,
    Czytaj całość
    jeśli w najbliższym czasie któraś z reprezentacji juniorskich wreszcie przynajmniej zakwalifikuje się do ME lub MŚ, ale może też warto przy tej okazji przypomnieć, że kilka lat temu, podsumowując kadencję Rasmussena, Ciepliński stwierdził m.in., że Kim "poza tym, że zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mistrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował (...). Nie zbudował trzonu drużyny i nie zorganizował szkolenia młodzieży na poziomie takim, który by gwarantował sukcesywne uzupełnianie kadry seniorek. (...) Myślę, że tutaj wielkiej straty nie będzie".
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL