WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Jerzy Ciepliński w nowej roli. Będzie koordynował kobiece kadry młodziezowe

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jerzy Ciepliński, dotychczasowy krajowy koordynator Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, od lipca pełni nową funkcję - trenera metodyka koordynującego szkolenie pionu żeńskiego młodzieżowych kadr narodowych.

Wraz z początkiem 2019 roku Jerzy Ciepliński został mianowany koordynatorem flagowego projektu ZPRP - Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, mających poprawić wyszukiwanie i przygotowanie młodych talentów jeszcze przed rozpoczęciem nauki w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Po kilku miesiącach zwolnił stanowisko i zajmie się kadrami młodzieżowymi kobiet. 

ZOBACZ: Istotna zmiana w Superlidze

- Po prostu uznaliśmy, że lepiej czułbym się w roli koordynatora żeńskich kadr - mówi Ciepliński, który dwa razy prowadził kadrę seniorek, a w 1998 roku zajął z nią najwyższe miejsce w historii (5. pozycja). 

- Niektórzy mówią, że polska piłka ręczna przechodzi zmianę pokoleniową, ale ja uważam, że to kryzys. Nie zgadzam się jednak z tym, że nasze kadry młodzieżowe nie są w stanie walczyć z europejską czołówką. Postawiłem sobie za cel, by za jakiś czas reprezentacje notowały lepsze wyniki - kontynuuje. 

Trener Ciepliński będzie opracowywał wytyczne szczegółowych planów szkoleniowych i kontrolował ich wprowadzanie, zajmie się też nadzorem nad realizowaniem zadań żeńskich młodzieżowych kadr narodowych oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Swoją funkcję będzie sprawować pod nadzorem oraz przy uwzględnieniu strategicznych decyzji szkoleniowych trenera głównego kadry narodowej seniorek oraz pionu szkolenia w ZPRP.
ZOBACZ: Ivić jednak w 2. Bundeslidze

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

Czy Jerzy Ciepliński to właściwa osoba do roli koordynatora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL