WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Natalia Krupa (z lewej)

Kolejna zawodniczka Pogoni znalazła nowy klub. Natalia Krupa zagra w Varsovii

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Natalia Krupa swoją dalszą karierę będzie kontynuować w stolicy naszego kraju. Zawodniczka wylądowała ostatecznie w UKS-ie Varsovii Warszawa.

Krupa po nieoczekiwanym ogłoszeniu likwidacji klubu SPR Pogoń Szczecin rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy. Bramkarka przeniesie się do pierwszoligowca z Warszawy. Varsovia w sezonie 2019/2020 uzyskała prawo występów w grupie A tych rozgrywek.

Czytaj także: nowa rola dla Jerzego Cieplińskiego

Była szczecinianka zespół z portowego miasta reprezentowała przez dwa sezony. Wcześniej swoją karierę sportową kontynuowała w KPR-ze Ruchu Chorzów. Nie była podstawowym wyborem szkoleniowców prowadzących w tym czasie Pogoń, ale kiedy dostawała szansę, pokazywała potencjał.

W sierpniu 2013 roku pojechała na mistrzostwa Europy kobiet do lat 17, które odbywały się w Polsce. Była już zauważana przez poprzedniego trenera pierwszej reprezentacji, Kima Rasmussena, od którego otrzymała zaproszenie na konsultację szkoleniową. 

Koniec z kontrowersyjnych zapisem w regulaminie rozgrywek? Zobacz więcej!

W 2018 roku (w maju) bramkarka została powołana do kadry prowadzonej przez Leszka Krowickiego na mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy. Co ciekawe, jest też czołową zawodniczką w plażowej piłce ręcznej. W swoim dorobku ma nawet srebrny medal w turnieju Starego Kontynentu (z 2017 roku).

Krupa 16 stycznia skończyła 22 lata.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Czy Natalia Krupa będzie pierwszoplanową postacią nowego klubu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL