Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Energa Wybrzeże - Zagłębie Materiały prasowe / Energa Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: mecz Energa Wybrzeże - Zagłębie

Nowa zasada w grupie spadkowej Superligi. Punkty dodatkowe na starcie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Punkty z rundy zasadniczej nie będą jednak zaliczane do grupy spadkowej PGNiG Superligi. Nie nastąpi ich zerowanie - na podstawie zdobyczy z całego sezonu zespoły otrzymają punkty bonusowe na starcie walki o utrzymanie.

Podobnie jak w sezonie 2018/19, sześć najsłabszych zespołów tabeli będzie broniło się przed spadkiem. Informowaliśmy, że punkty nie zostaną całkowicie wyzerowane (jak przed rokiem). Superliga wprowadziła zupełnie nowe rozwiązanie. 

Dziewiąta drużyna po rundzie zasadniczej otrzyma sześć punktów na starcie grupy spadkowej. Dziesiąta pięć, itd., aż do ostatniej ekipy, która przystąpi do rywalizacji z zerowym dorobkiem.

Nie ulegnie natomiast zmianie regulamin spadku - ostatnia drużyna pożegna się z rozgrywkami, przedostatnia zagra baraż z wicemistrzem I ligi.

ZOBACZ WIDEO Niezniszczalna. Joanna Jóźwik wygrała z kontuzją [cała rozmowa]

Czy popierasz to rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Czarcik Zgłoś
  No, no co za wysyp hejterów. To jak tacy mądrzy jesteście to zaproponujcie system rozgrywek sami. Tylko pamiętajcie, że ma on być taki aby rozgrywki były atrakcyjne dla kibiców,
  Czytaj całość
  sponsorów i mediów aby dyscyplina przyciągała ich wszystkich! Mecz i rewanż - przy 14-u drużynach to koniec byłby w kwietniu, a kolejność znana po 2/3 spotkań, czyli w styczniu - czyli nuda, nuda i jeszcze raz nuda! W naszych warunkach system play-off i play-out jest najbardziej atrakcyjny - zapewnia większą ilość spotkań i więcej emocji. Wątpliwości tylko mogą budzić sposoby podziału na grupy po rundzie zasadniczej - jeżeli chcemy aby mecze miały w ogóle sens to musi nastąpić jakieś wyrównanie szans z grupy spadkowej bo inaczej nie byłoby sensu tych meczy rozgrywać. Zerowanie punktów było jednak nie w porządku - przydział punktów według miejsca powoduje, że mimo wszystko ci ostatni też mają się o co bić, a jednocześnie jest o co walczyć w rundzie zasadniczej do końca. Można by ewentualnie dla grupy finałowej zrobić rozgrywki do końca o wszystkie miejsca i to dopiero byłby końcowy układ tabeli - bo ci co przegrają w 1/8 mają już wakacje na koniec kwietnia, lub początek maja.
  • STOPER 85 Zgłoś
   Do rukwy dzęny kiedy w POlsce będzie normalny system rozgrywek ? Mecz i rewanż a nie jakieś głupie plajofy, plajołty i inne srajołty. Enbiej bądź enhael wymyśli, że sezon będzie
   Czytaj całość
   się składał z jednej kolejki spotkań i nasi głupi naśladowcy od razu to wprowadzą.
   • IsAn Zgłoś
    Znowu badziewiaste zasady - czas przewietrzyć tych układających zasady!!
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL