Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ferran SoleExpa/Newspix.pl / EXPA / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Ferran Sole

Był łączony z PGE VIVE Kielce, zagra w PSG. Ferran Sole następca Luca Abalo

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że według francuskich mediów Ferran Sole to poważny kandydat do występów w PGE VIVE Kielce. Hiszpan od 2020 roku zagra jednak w PSG.

Francuscy dziennikarze twierdzili, że Fenix Toulouse już dawno pogodziło się z odejściem mistrza Europy 2018. Sole poczynił w ostatnich latach ogromne postępy, przebojem wdarł się do europejskiej czołówki i wzbudzał spore zainteresowanie. Mówiło się, że w składzie VIVE widział go Tałant Dujszebajew, choć akurat prezes Bertus Servaas zaprzeczał. Hiszpana najczęściej łączyło się jednak z francuską czołówka.

W 2020 roku Sole zostanie graczem PSG, co potwierdzili już mistrzowie Francji. W stolicy będzie grał co najmniej do 2023 roku, zastąpi Luca Abalo, który powoli zmierza do końca kariery. Jego konkurentem będzie najprawdopodobniej Benoit Kounkoud.

Do PSG w 2020 roku dołączy dwóch innych graczy - Łotysz Dainis Kristopans z Vardaru, wielki talent z Nimes Elohim Prandi i prawdopodobnie reprezentant Francji Mathieu Grebille. Od lipca 2019 roku zawodnikiem paryżan jest Kamil Syprzak.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Ferran Sole to zawodnik na miarę PSG?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL