Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iwona Niedźwiedź Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Iwona Niedźwiedź

Leszek Krowicki pod ostrzałem Iwony Niedźwiedź. "Trzeba nie mieć absolutnie honoru"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trener Leszek Krowicki, mimo niesatysfakcjonujących wyników, pozostaje selekcjonerem reprezentantek Polski w piłce ręcznej. Ostro na jego temat wypowiedziała się była kadrowiczka, Iwona Niedźwiedź.

Pod wodzą Leszka Krowickiego reprezentantki Polski zawiodły na mistrzostwach świata w 2017 r. i na mistrzostwach Europy rok później. Do tego w maju straciły szansę na awans na tegoroczny mundial i przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Mimo to, 61-latek pozostaje selekcjonerem.

- Mam wrażenie, że świadomość trenera jest taka, że buduje coś z kadrą, osiąga sukcesy. Jest to niestety trochę nieadekwatne do rzeczywistości - przyznała w rozmowie z TVP Sport była reprezentantka, obecnie komentatorka Iwona Niedźwiedź.

Problemem jest również kontrakt Krowickiego, który obowiązuje do sierpnia 2020 roku. Jest on tak skonstruowany, że nawet po przedwczesnym zerwaniu do jego zakończenia trener będzie otrzymywał pensję w wysokości ok. 10 tys. złotych miesięcznie. - Jeśli umowa jest skonstruowana tak, jak jest i w myśl umowy powinien zostać jeszcze kolejnych dwanaście miesięcy, to trzeba nie mieć absolutnie honoru i wewnętrznego przekonania, że ta praca zakończyła się fiaskiem i chcieć nadal kontynuować współpracę - dodała Niedźwiedź.

Czytaj teżKwidzyn doczekał się meczu kadry. Inauguracja el. ME 2020 na Pomorzu

Według medialnych doniesień, Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) jest w trakcie poszukiwań zagranicznego trenera. Pojawiły się również pogłoski na temat możliwego zatrudnienia Andrzeja Niewrzawy, ale według byłej reprezentantki są one nieprawdziwe.

Kolejne ważne spotkania czekają na Polki pod koniec września, kiedy to szczypiornistki zainaugurują eliminacje do mistrzostw Europy 2020. O awans do turnieju powalczymy z Wyspami Owczymi, Rumunią i Ukrainą.

Czytaj teżZPRP stanął pod murem. Musi płacić Leszkowi Krowickiemu

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy reprezentację Polski kobiet powinien przejąć zagraniczny trener?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL